İznik Ülkü Ocakları Türkiye’nin 3.Büyük Türk Bayrağını Astı

İznik Göllüce Mahallesinde bulunan Balkaya Kayalıklarının arasına Türkiye’nin En Büyük 3. Bayrağı olan 216 metrekarelik dev Türk Bayrağı asıldı. İznik Ülkü Ocakları tarafından asılan bayrak deneme amaçlı asılırken asma töreni Koronavirüs nedeni ile ertelendi. İznik Ülkü Ocakları Başkanı Sezai Güngör ve Dev Bayrağı Yaptıran Muhittin Koldaş “İznik’e Türkiye’nin En Büyük Bayrağı yakışır, önümüzdeki yıl en büyüğünü 2 bin metrekareden büyük bayrağımızı asacağız. Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun” dediler.  

Muhittin Koldaş’ın Hayalini İznik Ülkü Ocakları Gerçekleştirdi
İznik Göllüce Sahilindeki Muhit Kafe işletme sahibi Muhittin Koldaş iki kayalık arasına asmak için özel olarak 216 metrekarelik dev bayrak yaptırdı. Dev bayrağı Balkaya kayalıklarına asma isteğine İznik Ülkü Ocakları sahip çıktı ve sponsorlar ile iş birliği yaparak dev bayrağı göklere çekildi. İki kayanın arasının 230 metre ve 70 metre yüksekliğe Türkiye’nin 3. Büyük bayrağı olma özelliğine sahip 216 metre karelik bayrağın daha büyüğü ise önümüzdeki yıl asılacak. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününde yapılması planlanan asma töreni ülkemizdeki koronavirüs nedeni ile ertelenirken, bayrağın test olarak asılması geçtiğimiz gün gerçekleşti. Asılan bayrak indirilmezken, ertelenen tören öncesinde bakım için tekrar indirip asılacağı öğrenildi.    

Hayali Gerçek Oldu
Dev Bayrağı özel olarak diktiren Muhittin Koldaş “ Bu benim hayalimdi. Baklaya dediğimiz bu iki tarihi kayaların arasına yıllardır dev Türk bayrağını hayal ederdim, bunun için birkaç yıl önce 216 metrekarelik bayrağı diktirdim, böylesine büyük bir bayrağın oraya yaz kış asılı kalması çok ciddi ve titizlik isteyen bir çalışma. Böyle bir hayalim olduğunu bayrağımın olduğunu öğrenen Hüseyin Fethi Balcı ve Mahmut Ceylan’ın girişimleri ile İznik Ülkü Ocakları Başkanı Sezai Güngör ile görüşmemizin ardından sağolsunlar sahip çıkarak hep birlikte Kaymakamlığımızdan da gerekli yerlerden tüm izinleri alarak değerli sponsorlarımızın sayesinde hayalim gerçek oldu. Evet şimdilik bu gökte dalgalanan Türkiye’nin 3.bayrağı ancak bunu hep birlikte Türkiye’ninen büyüğünü gerçekleştireceğiz. Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” Dedi.

İznik Ülü Ocakları Başkanı Sezai Güngör “Şanlı Bayrağımız asılması için başta İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar'a Sponsorlarımız; bayrağımızı yaptıran Muhit Kafe Sahibi Muhittin Koldaş'a, İznik Vestel Bayiisi Sayın Öznur Kurt'a, Tacir Mahallesinden Demirci Mustafa Aydın'a, Arcan Tekstil Muharrem Turcihan'a, İstanbul Kapı Esnaflarından Mahmut Ceylan ile iznikrehber.com Foto Uysal sahibi Hüseyin Fethi Balcı’ya ve Ülkü Ocaklarımızda ki gençlerimiz ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıl inşallah 2bin metrekarelik Türkiye’nin en büyük bayrağı burada olacak .Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun..” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2020-03-18
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7232

Yazdırılan tarih: 27-10-2020 03:06:55
www.iznikrehber.com