İznik’te ki Organik Gübreye Büyük Talep

İznik’ten Türkiye’nin her yerine organik gübre satışına başlanıyor. İznik’in başarılı ve sevilen esnaflarından aynı zamanda İznik Ülkü Ocak Başkanı olan Sezai Güngör “ Artık İznik’ten Türkiye’nin her yerine tamamen organik gübre satışına başlayacağız” dedi.
Solucan gübresi üretimi yapan ve bu güne kadar solucanların çoğalması aşamasını gerçekleştiren Sezai Güngör “ şu an 10 milyon solucanımız var. Bunu katlayarak çoğalmasını sağlıyoruz.” Dedi.

Tamamen Organik Gübre
Sezai Güngör “ solucan gübresi tamamen organiktir. Tem toz hem de sıvı gübremiz var. Toz gübreyi sıvı hale getirim hem ilaçlama tankeri ile hem de damla sistemi ile çiftçilerimiz atabiliyor. Solucanlar yediklerini gübre olarak bırakıyor böylelikle tamamen organik oluyor. Toprağın su tutmasını sağlıyor. Tarımla uğraşan pek çok kişi bu gübreyi alıyor. Bunun yanında seracılık yapanlar daha çok talep gösteriyor. Solucan gübresi sadece organik değil aynı zamanda normal doğal gübrelerden daha besleyici. bu solucanlar organik atıkları 2 mikron küçüklüğe kadar öğütüyor. Ortaya çıkan gübre hem süper besleyici hem de rutubet tutma oranı harika. Solucanın bağırsağından geçerken zararlı patojenlerin de büyük kısmından kurtuluyorsunuz. Bir nevi mucize. bu gübre bir çok özelliğe sahiptir. bitki kökü hastalıklarını engeller, %30-% 70 arası verim artışı sağlar, su tutucudur, kokusuzdur, Kaliformiya Solucanı gübremize büyük talep var.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2020-03-04
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7225

Yazdırılan tarih: 27-10-2020 03:03:10
www.iznikrehber.com