İznik İlim Yayma Cemiyeti HELAL OLSUN Dedirtti

İznik’te başarılı faaliyetlerle takdir toplayan İlim Yayma Cemiyeti İznik Şubesi, 2015 yılının ilk yönetim kurulu toplantısını basına açık olarak gerçekleştirdi. Fatih Çatak başkanlığında aralıksız olarak çalışmalarına devam eden İlim Yayma Cemiyeti İznik Şubesi, 2014 yılını da İklim Yemek Salonunda basına açık olarak değerlendirdi.

İlim Yayma Cemiyeti İznik Şubesi yönetim kurulu üyesi aynı zamanda Ova Köyleri Sulama Birliği Müdürü Ahmet Yıldız'ın ev sahipliğini yaptığı toplantıda Başkan Çatak “ 2014 yılı içerisinde Cemiyetimiz Atatürk Caddesi üzerinde yer alan yeni yerine taşınmıştır. Şubemiz 2014 yılı içerisinde Burs faaliyetlerimiz kapsamında 53 farklı öğrenciye 17.450 TL Öğrenim Bursu ödemesi yapılmıştır. Halen Lise öğrencilerine aylık 75 TL, Üniversite öğrencilerine aylık 100 TL olmak üzere 30 Öğrenciye karşılıksız burs ödemesi yapılmaktadır. Bu yıl hizmete geçirilen Kız Öğrenci Konukevi ile İznik’te öğrenim gören 23 kızımıza yurt bütünlüğünde, ev sıcaklığında huzurlu ve güvenli konaklama imkânı sağlanmıştır. Görevli Personellerimiz ve Bayan yöneticilerimiz marifetiyle öğrencilerimize her türlü eğitim ve konaklama imkânı sağlanmaya devam edilmektedir. Artan ihtiyaç ve talep sebebi ile konukevlerine yenilerinin eklenmesi için çalışmalar devam etmektedir. Erkek öğrenci yurt binamız İznik İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu olarak Okul İdaresi Yönetiminde 2014 yılı içinde 55 öğrenciye konaklama imkânı sağlamıştır. “ dedi.

 

Başkan Fatih Çatak “ Üniversiteyi yeni kazanan çok sayıda İznikli kardeşimiz kayıt döneminde ülkemizin 151 değişik noktasında faaliyette bulunan Cemiyet Yurt ve Konukevlerine yerleştirilmiştir. Eğitim faaliyetleri kapsamında Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Hadis Yarışmasında dereceye giren öğrencilere 6 adet Tablet Bilgisayar, 12 adet gram altın ve Kitap setleri hediye edilmiştir.  Mayıs ayı içerisinde Eğitimci yazar Sait Çamlıca tarafından LYS sınavı öncesi Lise öğrencilerimize “Sınav Stresi ve Başarıyı Yakalama” Konulu konferans tertiplenmiştir. Eğitim etkinlikleri kapsamında Cemiyet Merkezinde 8-15 yaş arası kızlarımıza Yaz Kur’an Kursu düzenlenmiştir. Görevli Bayan Hocalarımız nezaretinde 35 kızımız Kur’an-ı Kerim’e bu kurslarda merhaba demiştir. 2014 yılı içinde Cemiyet merkezinde Salı günü geceleri Bayanlara, Perşembe ve Cuma geceleri Erkeklere Meal ve Hadis sohbetleri düzenlenmiştir. Eğitimde Moral motivasyon için her yaştan çocuğumuz için değişik zamanlarda çok sayıda piknik ve geziler düzenlenmiştir. Sansarak Kanyonu gezisi, Bursa Gezisi bunlardan birkaçıdır.

Gezilerimizde Ulaşım konusunda desteğini esirgemeyen İznik Belediyemize ayrıca teşekkür ederiz. Kız konukevimizde konaklayan öğrencilerimiz için talepleri doğrultusunda Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Çini Kursu ve İznik Müftülüğü ile ortaklaşa Kur’an-ı Kerim Kursu düzenlenmiştir. Sertifikalı olan kurslarımız devam etmektedir. Çini kursunun tamamlanmasını takiben sunum ve tanıtım için öğrenciler tarafından hazırlanacak ürünlerle sergi açılması planlanmaktadır. Faaliyetlerimiz ile ilgili bilgilendirme için Broşür çalışması devam etmekte, İnternet sitemiz kurulum aşamasındadır. Hayırseverler faaliyetlerimizi “İlim Yayma Cemiyeti İznik Şubesi Facebook sayfasından” takip edebilirler. Tüm bu hizmetler hayırseverlerin katkısı ve yöneticilerin gayretli çalışmaları ile gerçekleşmektedir. Bu sebeple faaliyetlerin bereketi ve artarak devam etmesi için hayırseverleri yardımda bulunmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki, veren el alan elden üstündür. “ dedi.Haberin eklenme tarihi: 2015-01-23
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=4720

Yazdırılan tarih: 27-10-2020 03:16:14
www.iznikrehber.com