iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 6
Bugün: ......... 4408
Dün: ............ 5254
Toplam: ....... 258114738
IP: ....... 54.237.183.249
TANITIMLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

Başkan Sargın Yollar İçin Tarih Verdi

Tarih: 14 Şubat 2015

İznik Belediye Başkanı önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Sargın alt yapı çalışmaları için 15 Şubat’ta Anıtlar kurulundan alınacak olan izin ile çalışmaların hızlanacağını belirtirken ana yolların bitmesi için tarih de verdi.

“ % 30 Su Kaçağı Var Vanalar Değişecek”
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “ BUSKİ’den çalışmaların hızlanması için ikinci müteahhit istendi. Maltepe, Kılıçaslan ve Atatürk caddesi 15 km lik alana su borusu döşenecek. İznik’te %30 su kaybının önlenmesi için su şebeke vanaları değişecek.” Dedi.

“Yıl Sonuna Kadar Doğalgaz Gelecek”
Başkan Sargın doğalgaz konusunda ise “ Doğalgaz sonuna yaklaşırken test aşamasına geçildi. İznik -  Orhangazi arasındaki araziler kamulaştırılacak. Eylül veya Ekim ayları yetişmezse Kasım, Aralık ayları içinde sisteme gaz verilecek.” Dedi

“3 Cadde 17 Nisan’a Kadar Bitecek”
Belediye başkanı Osman Sargın Maratona Kadar sahil ve iki caddede çalışmalar bitecek diyerek “ 17 – 18 ve 19 Nisan tarihlerinde İznik Ultra Maratonu başlayacak. Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak festival alanında yapılacak ve dev çadırlar kurulacak. Bu yıl artı olarak geceleri de gösteriler yapılacak. 17 Nisana kadar Sahil Yolu, Kılıçaslan caddesi ve Maltepe Caddesi yol çalışmaları sona ermiş olacak.” Dedi.

Kanalizasyon Çalışmalarında Son Tarih 30 Mayıs
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın açıklamalarına “ Okul önleri ve sokakları öğrenciler için en kısa zamanda çalışmalar yapılarak parke taşı döşenmeye başlayacak. İznik’te çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için 15 Şubatta tüm İznik için Anıtlar kurulundan izin alınacak. Yol çalışmalarının yılsonuna kadar bitecek ve toplam 120 km yol çalışması yapılacak. Kanalizasyon çalışmaları 30 mayıs tarihinde son bulacak.” Dedi.


“İznik’i Kötülemek Hepimize Zarar Verir”
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın hepimizin ortak hedefi İznik’in hak ettiği yere gelebilmesi olduğu belirterek basın mensuplarını da uyardı. Başkan Sargın “ hepimiz sıkıntı çekiyoruz, sıkıntı çekmeden de düze çıkamayız. Hepimizin ortak hedefi İznik’in muhteşem bir yer olarak tarihteki o değerini korumasıdır, ancak sizlerde özellikle dışarıya yaptığınız haberlerde duyarlı olmalısınız. Memleketimizi kötülemek, hepimize zarar verir. Çalışmaların bitmesi ile birlikte 2016 yılı İznik’in yılı olacak.  5 yılın sonunda ise memleketimize İznik’imize 70 – 80 milyarlık bir yatırım gerçekleşmiş olacak. Bu yıl İznik’te dört ayrı etkinliğimiz olacak. İznik Ultra Maratonu, Uluslararası Turizm Paneli, İznik Kültür ve Spor Festivali ve Triatlon Yarışları. Belediye hizmet binamızın altında İZBİM yani “İznik Belediyesi İletişim Merkezi” açıldı. İznik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gelecek günlerde bankalarda bir hesap numarası açılarak, durumu olmayan İznikliler için yine İzniklilerden şartlı destek toplanacak. Tarihi Sultan Hamamı ise 1,5 ay içinde sosyal ve kültür merkezi oluyor.” Dedi.


Kaynak: Emir Rahmi Tansök

Bu haber 3689 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

3929967iznikrehber1.jpg 3930102iznikrehber1.jpg 3930102iznikrehber2.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad