iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 4
Bugün: ......... 1130
Dün: ............ 8288
Toplam: ....... 258193317
IP: ....... 3.235.105.97
TANITIMLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

Hayaldi Gerçek Oluyor

Tarih: 05 Şubat 2015

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın projeleri tek tek gerçekleşmeye başladı. Başkan Sargın bir yıl önce yaptığı açıklamada “ Yarın öbür gün benim çocukların torunlarım bana diyecek ki; Ya baba, ya dede, amca, sen yıllarca siyaset yaptın. Ya Allah aşkına İznik’e ne yaptınız? Diye soru sorulamasın” sözlerini de son gelişmeler ile pekiştirmeye başladı.

Başkan Sargın yıllardır hayal olan ve geçtiğimiz ay içinde İznik Gölü için gemi çalışmamız var diyerek açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz gün İznik Gölüne gemi projesinin temelleri atıldı.

İznik Gölüne 4 İskele Olacak
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın' ı makamında ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediyesi BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BURULAŞ Deniz İşletme Müdürü Turgut Eraydın görüşmelerde bulundu. İznik Gölünde yapılacak olan iskele yerlerini belirlemek üzere yer tespitinde bulunan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BURULAŞ Deniz İşletme Müdürü Turgut Eraydın İznik Merkez olmak üzere, İznik Boyalıca mahallesi ve Orhangazi bölgesinde kurulacak alanları tespit ettiler.

“İznik’in her tarafını turizme kazandırmak istiyoruz”
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın " Artık İznik turizm ve seyahat için bir vapura kavuşuyor. İznik’te kayıkhane dediğimiz tesiste bir iskele Boyalıca’da bir iskele Orhangazi’de bir iskele ve Göllüce Veya Müşküle’de bir iskele olmak üzere 4 iskele ile vapur seferleri yapılacak. Vapur seferleri turizm gezme amaçlı ve aynı zamanda eğlence amaçlı kullanılacak. Kardeşlerimizin nikah ve düğün törenleri bu vapur içerisinde yapılabilecek. Buradan da sizlerin aracılığıyla İzniklilere müjdeyi vermiş oluyoruz. İnşallah bu yaz döneminde bunları yetiştirmeye çalışacağız. İzniklilere bu yıl içerisinde yıl sonuna doğru bu hizmetlerden yararlanmaya başlayacaklar. İznikliler için hayırlı olsun. Sağolsun Büyükşehir belediye başkanımız Recep Altepe bu projemizi baştan beri destekliyordu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün bu konuyu neticelendirdik. İznik gölü turizmi açılacak ve göl içerisinde de seyahatler yapılmış olacak. Bu anlamda sizlerin aracılığıyla da tüm dünya insanlarını İznik’e davet ediyoruz. İznik, Bitinya’nın, Roma’nın, Bizans’ın, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın başkenti. İznik tarihin başkenti. İznik’te yürüyüş adımları ile her 5 dakikalık bir mesafede Bitinya’yı, Roma’yı, Bizans’ı, Selçuklu’yu, Osmanlı’yı görebilirsiniz. Aynı zamanda İznik dinler açısında çok önemli bir yer. Ayasofya’nın yanında İznik Ayasofya'sı da özellikle Hıristiyan dünyası için önemli bir yer, bu anlamda da İznik’ turizme, İznik’in her tarafını turizme kazandırmak istiyoruz. Tüm dünya insanlarını İznik’e davet ediyoruz. Gelin İznik’te tarihi birlikte yaşayalım, gelin İznik’te geçmişi birlikte hatırlayalım. Gelin İznik’in tüm güzelliğinden birlikte istifa edelim. Ben İznik belediye başkanı olarak tüm dünya insanlarına buradan selam ediyorum. İznik sizin şehriniz diyorum. Aynı zamanda İznik’te turizm yatırımı yapmak isteyen her müteşebbisi de İznik’e davet ediyoruz. İznik’te turizm yatırımı yapmak isteyen herkese de İznik belediyesi olarak alt yapı desteği vermeye hazırız diyor. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BURULAŞ Deniz İşletme Müdürü Turgut Eraydın'a görüşmelerden sonra Başkan Osman Sargın projeye desteklerinden dolayı çini tabak hediye etti.

İznik’te devam eden alt yapı çalışmalarının bitmesi yanında yapılan projelerin de hayata geçirilmesi süresince vatandaşlardan sabır ve zaman isteyen Belediye başkanı Osman Sargın, bir yıl sonra dünya başkenti İznik’i kimsenin tutamayacağını da sözlerine ekledi


Kaynak: Hüseyin Balcı

Bu haber 4078 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

3150108iznikrehber1.jpg 3150108iznikrehber2.jpg 3150108iznikrehber3.jpg 3150108iznikrehber4.jpg 3150130iznikrehber1.jpg 3150130iznikrehber2.jpg 3150130iznikrehber3.jpg 3150130iznikrehber4.jpg 3150137iznikrehber1.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Tebrikler, İznik için çok güzel olacağını düşünüyorum.
Mehmet kaynak - 2015-02-05 22:15:43
TANITIMLAR
Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad