Başkan Usta: Kurban Bayramı Yardımlaşma ve Paylaşmadır

Kurban Bayramı Törenlerine katılan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta" Kurban Bayramı Yardımlaşma ve Paylaşmaktır" dedi.

İlçemizde Resmi Kurban Bayramı Bayramlaşma programı Bayramın birinci günü İznik Belediyesi Belediye Çay Bahçesinde Protokol üyeleri ve ilçe halkının katılımıyla saat 16.00’de yapıldı.

Kurban Bayramı Halk Bayramlaşmasına İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Doğan, Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Eroğlu ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Siyasi parti temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri, oda başkanları ve halkın katılımıyla gerçekleşti.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Bayramlaşma da yaptığı konuşmada" Normal bir protokol konuşması yapmayalım, hepimizin Abi kardeşlik hukuku var. Şu memleket için kalbiniz samimi olarak attığını biliyorum. Hepinize baştan bayramın birinci günü belki çok özel işleriniz de var, bırakıp geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki İlçemiz memleketin çok nadide yerlerinden biridir. Bunu korumak, kollamak, bölgemizi , milletimizi, çiftçimize daha yaşanabilir bir İznik sunmak hepimizin görevidir. Bizim kapımız her daim sizlere açık. Fikrinize ihtiyacımız var, Beyin jimnastiği yapmamıza ihtiyacımız var. Konuları medeni bir şekilde birlikte konuşarak, daha güzel yarınlar bırakmaktır. Gelecek için çocuklarımız için emek sarf ediyoruz. Bayramlar geliyor, acı günlerimiz oluyor, düğünlerimiz oluyor. Şuanda olduğu gibi her zaman memleket için birlik olmamızı rabbimden niyaz ediyorum. Bu vesile ile Kurban Bayramınızı kutluyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi .

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ise konuşmasında" Öyle güzel bir inanç, öyle güzel bir kültür, öyle güzel bir adet ki aranız bozukta olsa büyüklerinizi mutlaka aramak zorundasınız . Böyle bir geleneğimiz oluşmuş, Böyle bir inanç sistematiğimiz var. Otomatikman kalplerimiz birilerine karşı sertleşmişse bile otomatikman yumuşama fırsatını elde edeceğiz. Bu günler de birilerinin araya girmesine gerek yok. Aslında iki insan anlaşamadığı zaman üçüncü birinin araya girmesini bekler ama öyle güzel geleneğimiz, kültürümüz var ki bunu otomatikman bayramlar yerine getiriyor. Bunu kendi kendime düşünürken iyi ki dedim böyle bir inanç'a sahibiz, böyle bir geleneğimiz var.  Özellikle bu tür etkinliklere, bayramlaşmalara katılmasını çok önemserim ve gayret gösteririm. Buraya geldiğim günden beri görüyorum ki bu ilçenin önderleri, önemseyenleri  ihmal etmeksizin bu bayramlara katılıyorlar. Bu vesile ile hepinize çok teşekkür ederim. Hepinizin bayramı mübarek olsun. Tüm sevdiklerinizle, aileniz ile Allah daha nice bayramlara ulaşmak nasip etsin" dedi.

Buradaki bayramlaşmanın ardından protokol üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İznik Devlet Hastanesi görevlileri ve yatan hastaları ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.Haberin eklenme tarihi: 2019-08-12
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7160

Yazdırılan tarih: 09-07-2020 22:55:26
www.iznikrehber.com