İZNİK’TE 19 MAYIS 100. YIL COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıldönümü İznik’te coşkuyla kutlandı. Kutlamalar ilk olarak Atatürk Anıtı önünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı, İznik Milli İrade Meydanı önünde devam etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi Beden Öğretmeni Lokman Avşar tarafından sunulan  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Taha Hasbutcu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Gaziler Derneği, Sivil Toplum örgütleri, öğrenciler ve İznik halkı katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü programında Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Taha Balaban ( Bir Kurtuluş Destanı), Şehit Sedat  Pelit Anadolu Lisesi öğrencisi Nursima Arabacı (Atatürk'ten Son Mektup) şiirlerini okudular.

Etkinlikte Yurtdışında gelen ve ilçemizde misafir olan Rusya Cumhuriyetinde bulunan Saha (Yakut) Türkleri yöresel Halk Oyunlarını sunarken, İznik Halk Dansları Topluluğu, Batum Kafkas ve Kültür Derneği, Elif fit Spor Kulübü Jimnastik gösterisi, Halat çekme,  Güreş Takımı ve Tekvando Takımı gösterileri gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Okullar arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından kupaları ve madalyalar takdim edildi.

Tören sonunda İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kurulan oyun alanlarında masa tenisi oynayarak dart atışı yaptılar.Haberin eklenme tarihi: 2019-05-20
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7129

Yazdırılan tarih: 05-06-2020 08:47:41
www.iznikrehber.com