Kasis İstiyoruz Dediler

İznik Atatürk Caddesi üzerine geçtiğimiz hafta Yenişehir kapı ile İstanbul Kapıya hız kesme kasisleri yapıldı. Vatandaşlar yarış pisti gibi araçların hızla kullanıldığı yerlere kasis istediklerini belirttiler.
Yeni Hastane Karayolları ve Yeni Belediye Binası Durağından Başlamalı
İznikrehber.com İznik’in üç bölgesinde ki vatandaşlar ile görüştü, vatandaşlar kazaların önüne geçilmesi için bölgelerindeki karayollarına kasis istedikleri noktaları belirttiler.

Lefke Kapı  bölgesindeki vatandaşlar; ilçe mezarlığı ve Abdulvahap tepesine giden yol ve çevre yolu kavşağı ile sanayi girişinin tehlikeli olduğunu belirterek “ Lefke kapı çıkışı çok önemli burada çevre yolu kavşağından önce karayoluna ilçe girişine doğru bir hız kesme kasisi ve ayrıca sanayi çarşısı girişinden önce İznik’in giriş istikametine doğru bir kasis olması şart. Mezarlıktan araçlar çıkıyor, hız kesmeden Çiçekli tarafından araçlar hızla geliyor bir kargaşa var” dediler.

Yenişehir kapı mevkiinde ki vatandaşlar ise “ Yeni belediye binasının karşısında bulunan durağa gitmek için yolun karşısına geçemiyoruz. Araçlar çok hızlı İznik’e girerken duraktan önce bir kasis olmalı hem belediye önündeki göle giden yol hemde duraktaki vatandaşlar hızlı araçlardan zorluk çekiyorlar.” Dediler

İstanbulkapı dışındaki vatandaşlar ise “ Anasağlık önüne kasis yapıldı ama yetersiz çünkü araçlar o noktaya kadar çok hızlı geliyorlar, hastaneden çıkışta karşıya geçemiyoruz, zeytin kooperatifi önü çok tehlikeli yarış pisti gibi yol, hastane önünde başlayıp kooperatif önüne ve sonrasındaki viraja da mutlaka kasis şart zaten çok sayıda kaza burada meydana geldi yol resmen yarış pisti. Kaleden çıkan araba, motosikletler basıyor gaza, aynı şekilde karayolları kavşağından sonra basıyorlar gaza anasağlık önünde zaten yavaşlıyorlar, acil önlem istiyoruz.” Dediler.     

 Haberin eklenme tarihi: 2019-05-12
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7122

Yazdırılan tarih: 06-06-2020 14:09:46
www.iznikrehber.com