İznik’in Çiçek Deposu Oya Çiçekçilik

İznik Darka Tatil Köyü yolu üzeri Kırandere yanında uzun yıllardır hizmet vermekte olan Oya Çiçekçilik firma sahibi duayen çiçekçi Kadir Yıldırım “sezon açılışı gerçekleşti her çeşit çiçeklerimizi vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz” dedi. Üretim seralarında özenle yetiştirilen çiçekleri Türkiye’nin her yerinden toptancıların gelip aldıklarını belirten Kadir Yıldırım son zamanlarda özellikle gül çeşitlerine büyük talep olduğunu da belirtti.

Her Çeşit Çiçek ve Süs Bitkisi Üretici Fiyatına
Her çeşit çiçek ve süs bitkisinin üretici fiyatına olduğunu belirten Kadir Yıldırım “ her sezona göre çiçeklerimiz, süs bitkilerimiz, bahçe peyzajlarında kullanılan bitkilerimiz, çim çeşitlerimiz, bahçe düzenlemelerimiz ile hizmetinizdeyiz. Telefonumuz 0535 2557287” dedi.


Askıdaki Çiçeklerim Kuruyor Diyenler İşte Çözümü
Askılı saksıdaki çiçeklerin neden kuruduğu sorusuna da cevaplayan duayen çiçekçi Kadir Yıldırım “ Pergüle altına, balkona asılan daha doğrusu askılıklı saksıda bulunan çiçeklerin kuruması tamamen sulama hatasıdır. Askılıklı saksıdaki çiçeklerin toprağı kuruduğunda, toprak yani torf saksıdan ayrılır siz suladığınızda da toprak emmeden olduğu gibi saksının içinden süzülür. Çiçek sulanamadığı içinde bir süre sonra kurur. Bunun çözümü su doldu bir kap veya kova içine askılıklı saksıyı komple daldırmak saksı ağırlaşana kadar beklemektir. Saksı ağırlaştığında tekrar yerine konulur böylelikle tam sulama yapılmış olur, çiçek kurumaz cansız hale gelmez, veya çift saksı uygulanabilir.” Dedi.   
 Haberin eklenme tarihi: 2019-05-05
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7111

Yazdırılan tarih: 29-05-2020 15:28:58
www.iznikrehber.com