Kılıçaslan Ortaokulu Yine Fark Yarattı

Kılıçaslan Ortaokulu 4006 Tubitak Bilim Fuarı İle Yine Fark Yarattı. Öğrencilerin okul bahçesine açtıkları stantlarla kurulan Bilim Fuarında çok ilginç projeler yer alırken fuarı gezenlerden de tam not aldı. Işığı takip eden sonar sisteminden, görme engelliler için yapılan bastona, temiz havanın özelliğini gösteren canlı bitki projesinden müzikli kitap projesine kadar tüm projeler adeta helal olsun dedirtti. Fuar açılışına İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Asil ile Şube Müdürleri, okul müdürleri, veliler ve vatandaşlar katıldı.


Okul müdürü Orhan Gazi Kılıç da açılış konuşmasında “Okulumuz toplam 540 öğrencisiyle eğitim öğretim yapmaktadır. Amacımız; öğrencilerimizi bir üst öğrenim kademesine çok yönlü ve donanımlı bir şekilde hazırlamaktır.” Dedi.


TÜBİTAK Proje Yürütücüsü Mahinur KILIÇ “ okulumuz ile TÜBİTAK ‘ın ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz ve bu sene ikincisini düzenlediğimiz 4006 Bilim Fuarı ile öğrencilerimizin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladık. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır. Bu nedenle, öğretmenlerimizin danışmanlığında, velilerimizin destekleriyle, öğrencilerimizin hazırlamış oldukları projelerini sizlere sunmak istiyoruz. Yapmış olduğumuz bu etkinliğe bizleri kırmayarak katıldınız, bizleri onurlandırdınız, hepinize okulumuz adına teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmaların ardından bilim fuarında dikkat çekici çeşitli gösteri deneyleri yapıldı. Sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Asil ve Şube Müdürleri eşliğinde fuar açılış kurdelesi kesildi. Müdürlerimiz ve misafirler okul bahçesinde sergilenen tüm projeleri tek tek inceleyerek görevli öğrencilerin heyecanına ortak oldular.Haberin eklenme tarihi: 2019-05-03
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7106

Yazdırılan tarih: 24-08-2019 06:36:49
www.iznikrehber.com