Askerlik Başvuru Fotoğraf Yüklemesi Foto Uysal’da

İznik’te ASAL Yoklama Başvurusu Foto Uysal’da sorunsuz şekilde hemen yapılıyor. ASAL YOKLAMA için fotoğraf yüklemesi anında gerçekleşiyor, üstelik İznik’teki tüm askere gidecek olan Mehmetçiklerimize özel fotoğrafta Foto Uysal’dan Hediye. İstanbulkapı Varol Market yanında kendi yerinde hizmet vermekte olan Foto Uysal sahibi Hüseyin Balcı “ askere gidecek olan gençlerimizin en büyük problemi ASAL YOKLAMA Başvurusundaki fotoğraf yüklenmesi. Fotoğraf yüklemesi Foto Uysal’da artık problem değil. Üstelik Mehmetçiklerimize özel fotoğraf hediye ediyoruz. İznik’te Asal Yoklama Başvurusu Fotoğraf Yüklemesi Ayrıntılı bilgi için 05318680400 arayabilirler.” Dedi.

ASAL YOKLAMA BAŞVURUSU NEDİR

Askere gidecek olan gençler, askerlik yoklamalarını e-devlet sistemi üzerinden formları doldurarak gerçekleştiriyorlar. Askerlik yapacak çağa gelen vatandaşların, askere uygun olup olmamasına askerlik yoklamasıyla birlikte bakılıyor.

Yoklama işlemlerinde talep edilen bilgi formları e-Devlet sistemi üzerinden dolduruluyor ve aile hekimine giderek yoklama işlemleri yapılıyor. ASAL Yoklama Başvurusu bölümünde bilgileri giriliyor, Bu alanda fotoğraf yükleme bölümü karşınıza geliyor. Fotoğrafınızı yükledikten sonra Sınıflandırmaya Esas Ek Bilgi Formu ve Yoklamada Uygulanacak Sağlık Durumu Hakkında Bilgi Formu dolduruluyor. Daha sonra kayıtlı olunan Aile Hekimine, TC Kimlik Kartı ve varsa sağlık durumunu gösteren raporlarla birlikte Aile hekimi tarafından muayene yapılıyor. Aile hekimi muayene ettikten sonra eğer “Askerliğe Elverişlidir” kararı verirse, yoklama işlemi bitiyor. Aile hekimi “askere elverişlidir” diye giriş yapınca sistem otomatik olarak tüm bilgileri elektronik ortamda askerlik şubesine gönderiyor. Askerlik  Şubesine gidilmesine ya da e-Devlet sitesinde tekrar işlem yapılmasına gerek kalmıyor.

 Haberin eklenme tarihi: 2019-01-12
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7055

Yazdırılan tarih: 24-08-2019 09:15:39
www.iznikrehber.com