ZİRAAT ODASINA TECRÜBELİ DELEGE ADAYI: SÜLEYMAN BİLİR

İznik’te 21 Aralık Cuma günü mesai saati içerisinde Ziraat Odası Delege Seçimleri gerçekleşecek.

İznik’te çocukluk yıllarından itibaren yarım asırdır çiftçilik yapan Süleyman Bilir Ziraat Odasında yıllardır çözülemeyen sorunlara ışık tutmak için Selçuk Mahallesi delege adaylığını açıkladı.

Seçimler 21 Aralık 2018 Cuma günü her delegenin bağlı olduğu Mahalle Muhtarlığında, muhtarların gözetiminde gerçekleşecektir. Selçuk Mahallesi’nden delege adayı olan Süleyman Bilir açıklamasında “Çiftçilerimiz yıllardır Ziraat Odasından talep etmiş oldukları, bildirmiş oldukları sorunlara hiçbir çözüm bulamıyorlar. Ziraat odasında çiftçiler bir boşluk hissettiklerini dile getiriyorlar. Bizler de ciddi ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar ile çiftçilerimizin yanında olacağız. 21 Aralık 2018 Cuma günü yapılacak delege seçimlerinde Selçuk Mahallemizde ÇKS sistemine kayıtlı değerli hemşehrilerimizin oylarına hizmet için talibim. Bu vesile ile saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Bilir ayrıca “Yıllarca Ziraat Odası Delege Seçimlerini oldubittiye getiren muhtarlar, kendi yakılarını yazarak seçim yapılmış gibi göstererek Ziraat Odasına kişi ismi sunmuşlardır ve muhtarların belirtmiş olduğu isimleri incelediğimde delege olduklarından bile haberleri yoktu. Fakat şahsen tüzük ve yasaları incelediğimizde bunun yasa dışı olduğunu gördüm. Bunun akabinde ikinci mesleğim olan gazetecilik ile yapmış olduğum eğitici ve öğretici haberlere taşımam dolayısıyla seçme seçilme hakkını hak sahibi çiftçilerimize sundum. Şuan görüyorum ki hizmet etmekle alakası olmayan, sadece siyasilerin emir kulu olan kişiler aday gösterilmiş. Peki delege olarak aday olan kişiler görevi nedir onu biliyorlar mı? Listelere bakıldığında ölü olan yüzlerce çiftçiler listede kayıtlı. Mevcut yönetim vefat eden vatandaşlarımızın üyeliklerini niye hala listelerden düşürmüyor? Çiftçilerin sorununu bilmeyen, çözüm üretemeyen, takibini yapamayan sırf siyasi görüşleri ve siyasi kimlikleri dolayısıyla yine siyasiler tarafından aday gösterildiklerini dile getirerek partilerini yıpratarak zarar vermektedirler. Fakat çiftçilerimiz neyin ne olduğunu bilen insanlardır. Oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Çiftçilerimizden seçim yerlerine gelerek istedikleri kişilere oy vermelerini rica ediyorum. İşçilerin, memurların, tüm meslek gruplarının güvencesi nasıl Sendikalarıysa, çiftçilerinde güvencesi Ziraat Odaları olmalıdır. Siyasilerin emirleri değil, çiftçilerin kararları uygulanmalıdır. Bu yüzden bende delege adayı oldum. Kimse sorunların çözülmediği gerekçesiyle İlçe Tarımı ve Ziraat Odasını haksız yere eleştirerek kurumlara zarar vermesin. Sorunların çözümü sandıktadır” dedi.

Ayrıca ÇKS sistemine kayıtlı çiftçiler aynı tarihte tüm mahallelerde seçme ve seçilme hakkına sahiptir.Haberin eklenme tarihi: 2018-12-19
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7025

Yazdırılan tarih: 19-06-2019 03:56:27
www.iznikrehber.com