Bizleri Yok Saymak Kimsenin Yetkisi Değildir

İYİ Parti İznik İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı, yönetim kurulu ile birlikte bu akşam parti binasında basın açıklaması yaptı. Başkan Hilmi Dükkancı “Kendilerini Osman ve Orhangazi’nin torunları olarak görüp, bizleri Bizans Tekfuru yerine koymak, bizleri yok saymak hiç bir kimsenin haddi de değildir, yetkisi de değildir” dedi.

Yapılan Basın Açıklaması ise şöyle;

Dün gece Afrin’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum.

Muhterem basın mensupları, 95 yıllık Cumhuriyet tarihimizin en sıkıntılı en kötü günlerini yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimize hiçbir dönemde bu kadar ihtiyacımız olduğu dönemler çok azdır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka sorunu olduğu bu dönemde birlik ve beraberliğimize çok ihtiyacımız var.

Üzülerek ifade ediyorum, AKP iktidarı dış sorunları ve özellikle Afrin operasyonunu iç siyaset malzemesi olarak kullanmaktadır. Bu son derece yanlış bir tutumdur.

Muhterem Basın Mensupları; Bugün İznik’in Orhangazi tarafından Fethinin 687. yıl dönümünü kutlamaktayız. Fetih yıl dönümü kutlu olsun.

Üzüntümüz odur ki, bu kutlamalara tertip komitesi, tüm siyasi partileri ve STK’ları davet ettiği halde İznik İYİ Parti ilçe teşkilatına ne yazılı ne de sözlü bir protokol daveti sunulmamıştır. Tertip komitesinin taraflı tutumunu şiddetle kınıyoruz.

Kendilerini Osman ve Orhangazi’nin torunları olarak görüp, bizleri Bizans Tekfuru yerine koymak, bizleri yok saymak hiç bir kimsenin haddi de değildir, yetkisi de değildir.
Hilmi Dükkancı
İyi Parti İznik İlçe BaşkanıHaberin eklenme tarihi: 2018-03-02
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6681

Yazdırılan tarih: 21-03-2019 08:03:54
www.iznikrehber.com