Şehit Polis Dugan’ın İsmi Kütüphanede Yaşatılacak

Türkiye’de 81 ile proje kapsamında bir Z(Zenginleştirilmiş)-Kütüphane yapılması için Bursa ilinde yaklaşık 1000 okul arasından ilçemiz Kılıçaslan Ortaokuluna yapılması gurur ve onur kaynağı olmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı himayesinde 81 ilde “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” kapsamında Şehit Polis Memurlarının isimlerinin verildiği Z (Zenginleştirilmiş) Kütüphaneler hayata geçiyor. Bu kapsamda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, İznik Kılıçaslan Ortaokulunda Şehit Polis Memuru Ayhan Dugan’ın adını taşıyan Z -Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Bursa Valisi İzzettin Küçük, Şehit Polis Memuru Ayhan Dugan’ın eşi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Cumhuriyet Savcısı Sabahattin Taha Hasbutcu, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve temsilcileri, Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Çetin, CHP İlçe Başkanı Asiye Çalışkan ve yöneticileri, Polis Memurları, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Şehit Polis Memuru Ayhan Dugan’ın hayatı okundu.Şehit Polis Memuru Ayhan Dugan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli iken 20 Kasım 2015 tarihinde Bursa da meydana gelen elim bir trafik kazasında şehit olmuştu.

Şehit olan Polis Memuru Ayhan Dugan’ın isminin verildiği kütüphane açılışında konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük;  “Başta manevi huzurlarında olduğumuz aziz şehidimiz Ayhan kardeşimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Biliyorsunuz son zamanlarda şehitlerimiz kervanına yeni şehitler katılıyor. Kahraman Mehmetçik, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman evlatları Afrin’de, İdlib’de, Celabrus’ ta milletimizin, ülkemizin istikbali için, bağımsızlığı ve her türlü tehdide karşı göğüs göğüse büyük bir mücadele vermektedir. Bu mücadele sadece oradaki terör örgütüne değil onları her taraftan destekleyen büyük devletlere karşıda verilmektedir.

Sevgili çocuklar, sizler burada okulunuza rahat ve huzur içerisinde gidebilesiniz diye, annelerimiz ve babalarımız rahat ve huzur içinde işlerini yapsınlar diye kahraman polisimiz, kahraman askerimiz orada soğukta, karda, fırtınada ve kalleş düşmanın önünde canları pahasına mücadele etmekte ve vatan uğruna şehitler vermekte. Onlara çok şey borçluyuz. Sevgilerimizi, saygılarımızı bütün dualarımızı onlara gönderiyoruz.

Biraz önce çok değerli evladımız Ceren, çok güzel bir şiiri eliyle yazdı ama yüreği ile okudu. Bizim en güzel şiirlerimiz şehitlerimiz için yazılmıştır. Onların emanetleri de bizim için, devletimiz için, milletimiz için de en büyük emanettir. Ben şehidimizin eşine ve çocuklarına uzun ömürler, sağlık ve afiyet diliyorum. Biz çok şey borçlu olduğumuz şehitlerimizin adını bu dünyada yaşatmak isteriz. Okulunuzun en kıymetli parçası kütüphanenize de şehidimizin ismini verdik. Biz şehirlerimizde en güzel yerleri şehitlerimize ayırırız. 2015 yılında aramızdan ayrılan Şehit Polis Memurumuz Ayhan Dugan’ın ismini de burada yaşatacağız. Bu tesisin, kütüphanenin okulumuza ve ilçemize kazandırılmasına sebep olan emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Tekrar bütün dualarımızı, bütün teşekkürlerimizi şu anda Afrin’de, İdlib’de çarpışan kahraman Mehmetçiğe gönderiyoruz. Allah Onları korusun, muzaffer etsin inşallah biz Mehmetçiğin arkasında bütün varımızla, gücümüzle durmaya devam edeceğiz.” dedi.

Zenginleştirilmiş kütüphane projesi açılışında konuşan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Sakıp Yaltay; ’’Çocuk ve gençler sosyal koruma destek programı kapsamında, yarınlarımızın emanet edileceği gençlerimizin sosyal gelişimine katkıda bulunarak, Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde zenginleştirilmiş kütüphane projesi uygulamaya konulmuş, ilimizde İznik Kılıçaslan Orta Okulu ‘Z’ kütüphanesi kurulmuştur.”dedi.

Kılıçaslan Ortaokulu bünyesinde şehidimiz adına düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan 8. Sınıf öğrencisi Ceren Sargın, şehidimiz adına yazdığı şiiri seslendirdi ve şiiri şehidimizin eşine hediye etti.Kurdele kesimiyle devam eden tören protokolün kütüphaneyi incelemesinin ardından sona erdi.Vali Açılış Kurdelesi ve Makasını Saklaması İçin şehit Eşine verdi.Haberin eklenme tarihi: 2018-02-07
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6634

Yazdırılan tarih: 25-05-2018 12:10:00
www.iznikrehber.com