Titiz Oto Lastik Park Kış Lastiği Mesaisinde

Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığı Tebliği’ne göre, yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçlara kış lastiği takılması zorunluluğu bugün başladı. Uygulama 1 Nisan 2018'e kadar sürecek. Ceza yememek için araçlarına kış lastiği taktıran araç sahipleri lastikçilerin önünde sıra beklemeye başladı. Bu arada düzenlemenin hususi olarak tescil edilen taşıtları kapsamadığı belirtildi.

Bugün başlayan kış lastiği takma zorunluluğu, 1 Nisan 2018'de sona erecek. Kış lastiği takmayan araç sahiplerine uygulanacak 625 liralık ceza, 1 Ocak 2018'den sonra 715 lira olacak.

Canınızı Riske Atmayın

Kış lastiği konusunda geçtiğimiz yıllara göre İznik’te vatandaşların daha duyarlı olduğunu belirten Titiz Oto Lastik Park sahibi İsmail Titiz yaptığı açıklamada “ 1 Aralık tarihinden itibaren zorunlu yasa başladı. Bizde lastik değişiminde büyük bir yoğunluk yaşıyoruz. Zaten 1 Aralık itibari ile ceza uygulamasına geçildi, ve kış lastiği takmamanın da cezası yüksek. Araç sahipleri kış lastiği alırken arabanın orijinal lastiğini almaya dikkat etmeli ve önemli olan kaliteli olması, ucuz lastiklere rağbet edilmemeli. Kaliteli ve marka lastik seçilmeli. Yani canınızı riske atmayın” dedi.

Titiz Oto Lastik Park sahibi İsmail Titiz “Kış lastiğinin özelliği sıcaklığın 7 derecenin altına düştüğü zaman, yolu tutuş özelliği var. Son yıllarda İznikli araç sahipleri çok daha fazla duyarlı, Önceki yıllarda ki gibi değil. Kar lastiği gibi düşünülüyordu fakat şimdi 7 derecenin altına soğukluk düştü mü? kar yağsın yağmasın kış lastiği ile araçlarının lastiklerini değiştiriyorlar. Titiz Oto Lastik firması olarak Koyutürkler Sanayi Sitesinde rot balans, jant düzeltme, ön dizayn bakım, lastik tamiri ve seçkin markalardan oluşan her çeşit araç lastik çeşitlerimiz ile sayın halkımızın hizmetindeyiz. Titiz Oto Lastik Lastik Park Firmamıza 0535 9417983 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2017-12-01
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6586

Yazdırılan tarih: 22-02-2018 20:39:02
www.iznikrehber.com