İznik Barajı’nın Temeli Törenle Atıldı

İznik Barajı’nın temeli Bursa’da düzenlenen tören ile atıldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa’da düzenlenen tören ile Bursa ve ilçelerinde aralarında İznik Barajı’nın da yer aldığı 8 büyük projenin temellerini attı.
İznik Barajı ile İznik ve bölgesinin 2070 yılına kadar içme suyu ile tarımsal sulama ve elektrik üretimi gibi birçok ihtiyacını karşılayacak olan dev baraj için de inşa süreci başlamış oldu.

Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile Bursa’da aralarında İznik’te yapılacak ve yaklaşık 260 Milyon milyon TL bedelli İznik Barajı çalışmalarının da yer aldığı toplam 8 büyük projenin temellerini atıldı.

İznik Barajı projelerinin de aralarında bulunduğu Bursa bölgesindeki 8 eser arasında Orhangazi Nadır Deresi Islahı, Gölecik Barajı, İnegöl Olukman Tekke Göleti, Gemlik Hamidiye Göleti, İnegöl Alangünü Barajı Sulaması ve Gemlik Küçükkumla Barajı yer alıyor.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Bugün Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen projelerin içerisinde yer alan İznik Barajı ilçemiz ve bölgemiz için büyük önem arz ediyor. Vatandaşlarımızın açıkçası yıllardır özlemle beklediği bir projenin bugün temelini attık. Ben bu vesile ile Orman Ve Su İşleri Bakanlığımız Veysel Eroğlu’na İznik’e vermiş oldukları katkılardan ve yapılacak İznik Barajı için çok teşekkür ediyorum” dedi. Başka Sargın ayrıca Bakan Eroğlu’na İznik Çinisi Pano hediye etti. Öte yandan törene katılan İznikli vatandaşlar pankart ve tezahüratlarıyla teşekkürlerini belirttiler.Haberin eklenme tarihi: 2017-11-28
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6562

Yazdırılan tarih: 22-02-2018 20:30:27
www.iznikrehber.com