Şimdi Çim Dikmenin Tam Zamanı

İznik kırandere kavşağında uzun yıllar bölgeye hizmet vermekte olan, başta Darka olmak üzere, villa, özel bahçeler için özel üretimlerde gerçekleştiren çiçekçi duayeni Kadir Yıldırım çim dikmenin tam zamanı olduğu belirtti.

Duayen Çiçekçi Kadir Yıldırım “  ilçemizde apartman siteleri çoğaldı, bahçeli evler, çim bakımları ve bahçe bakımlarında vatandaşlarımız sıkıntı çekiyorlar, bizde bunun için bölgemizde yeni bir hizmetini veriyoruz. Bahçe düzenleme, bahçe peyzajı, ilaçlama, çim dikme ve biçme, budama, çiçeklendirme, gül bakım ve budama işlemleri en uygun fiyata yapıyoruz. Memleketimizi en güzel yaşanabilir hale getirmek bizlerin elinde, en güzel bahçe için bir telefon yeter, bunun için ve detaylı bilgi için telefonumuz 05352557287” Dedi.

Kadir Yıldırım bahçelerin çim dikilmesi için en güzel zamanın şimdi olduğunu belirterek “Çim ilk veya sonbaharda ekilir. Sonbahar ise en ideal zamandır. Bu mevsimde ekilen çim sıcaklardan etkilenmez. Havalar serinlediği için fazla uzamaz ve kökünü kuvvetlendirir. Yabani otların istilasına uğramaz. Güz yağmurları ile bol bol sulanır. İlkbahara kadar ekstra bakım gerektirmeden yetişkin bir çim haline gelir. İlkbaharda toprağı hazırlamak için fazla vakit yoktur. Birden bastıran sıcaklar yeni çimleri rahatsız eder. Sulama ve biçme işleri çok uğraştırır. Yeni ekilen çimlere ot ilacı atılması risklidir. Oysa yaz aylarında her yerden yabani ot tohumu yağar. Taze işlenmiş, bol gübreli toprağa yerleşiverirler. Özellikle yazlık bahçelerde yeni çimlerin ezilerek yıpranması da söz konusu dur.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2017-11-05
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6553

Yazdırılan tarih: 20-06-2018 01:00:34
www.iznikrehber.com