Ak Parti İznik İlçe Başkanı Hersek Basın Açıklaması

Dün Bursa Ak Parti İl başkanlığında Bursa bölgesindeki 17 ilçe başkanı ile görüşmelerin ardından İznik’inde içinde olduğu 10 ilçe başkanının kongrelerde aday olmayacağı gündeme bomba gibi düşerken İznik Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Hersek ilçe başkanlığı binasında akşam saatlerinde basın açıklaması yaparak “kongreye kadar görevimizin başındayız” dedi. Yapılan basın açıklaması ise şöyle;

SAYGI DEĞER İZNİK HALKINA VE DEĞERLİ BASINA

Yaklaşık kırk yıldır sadece ve sadece inançlar ve idealler uğruna sürdürülmesi gereken bir dava olarak gördüğüm ve yaşadığım siyasi hayatımda önemli bir yer tutan ve 2013 yılından beri yerine getirmekten şeref duyduğum AK Parti İznik İlçe Başkanlığı görevimi, Ak Parti Genel Merkezimizin başlattığı değişim ve dönüşüm çalışmaları kapsamında İl yönetimimizle yapılan istişareler ve bu güne kadarki yol arkadaşlarımla yaptığım değerlendirmeler sonucunda devam ettirmeme kararı almış bulunmaktayım. Bu güne kadarki siyasi yürüyüşümüzde davamıza aşkımızı, sevgimizi, enerjimizi hülasa her şeyimizi vermeye çalışmış birisi olarak her zaman sefaya değil cefaya talip olarak partimize ilçe başkanı olarak görev aldığımız her seçimde katkı sunmaya çalıştık. Cenab-ı Mevlâmız hamdolsun bizi mahcup etmedi.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yüzde 41.06 oy alarak İznik ve Büyükşehir belediye başkanlığını,10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52.70 oy ile ilk kez halk tarafından seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinde, 7 Haziran 2015 seçimlerinde yüzde 42.07,oy oranı,1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 50.08 oyla 11 milletvekilinin seçilmesine ve son olarak 16 Nisan 2017 referandum sürecinde yüzde 51,05 oy alarak yeni anayasanın oluşumunda katkı sağladık.

Bizlerden bu hizmet makamını devralacak arkadaşlara yerlerde sürünen bir bayrak değil, en tepelerde dalgalanan yerini sağlamlaştırmış her seçimde daha da yukarılara yükselmiş  bir  zafer sancağı bırakacak olmanın huzurunu ve onurunu yaşıyorum.

Bu onurumu yaşamama vesile olan, bu güne kadar desteklerini esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanımız Binali Yıldırım’a İznik İlçemize hizmetlerin gelmesinde büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve parti teşkilatımıza, yol arkadaşlarımıza ve dualarıyla bize destek olan değerli halkımıza teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle aldığımız bu kararın partimize, davamıza hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Ak Parti ilçe kongresinde aday olmayacağımı bildirir saygılar sunarım… Haberin eklenme tarihi: 2017-11-04
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6549

Yazdırılan tarih: 20-06-2018 01:02:07
www.iznikrehber.com