Şehit Sedat Pelit Lisesi Avrupa Projelerine Devam Ediyor

İznik’in en köklü lisesi olan Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında Dijital Okul Dijital Toplum adını taşıyan Erasmus+K1 ( Öğretmen Hareketliliği) projesini 12 öğretmeni ile 4 Avrupa ülkesini ziyaret etmiş ve ardında da muhteşem bir lansman ( tanıtım) toplantısı ve proje dergisi ile yapılan değerlendirmede 95 gibi yüksek bir puan alarak tamamlamıştı.
Avrupa projelerine büyük önem veren Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen ve Portekiz koordinatörlüğünde yürütülecek olan “ Duvarları Yıkmak” adlı yeni Erasmus+K2 projesinin çalışmalarına da geçtiğimiz ay başladı. Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesinin proje ekibi Eylül 2017 ile Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Portekiz, Almanya, Fransa, İtalya ve Litvanya ülkelerini kapsayan projeye öğrencileri ile birlikte katılım sağlayacak.
Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi ve proje ortakları karşılıklı yapacakları hareketliliklerle, öğrenci ve öğretmenler arasında farklı olanı tanımayı, yabancı dil ve bilişim yeterliklerini geliştirmeyi, yaratıcılık, sorumluk, özgüven duygularının gelişiminde katkıda bulunmayı, okul başarısını arttırmayı hedefliyor. Öğrencileri için birbirinden vazgeçilmez hedeflerle yola çıkan Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisemize ve proje ekibine başarılar diliyor ve onları ilgiyle takip ediyoruz.

 Haberin eklenme tarihi: 2017-11-01
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6546

Yazdırılan tarih: 20-06-2018 01:03:44
www.iznikrehber.com