İznik’te 6000 Öğrenci ve 500 Öğretmen İle Okullar Açıldı

Selçuk İlkokulu bahçesinde düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış ve İlköğretim Haftası Kutlama törenine gerçekleşti. İznik 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına yaklaşık 6000 öğrenci ile başlarken bununla birlikte yaklaşık 500 öğretmen de görev başı yaptı.

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Büyükkayıkçı yaptığı açıklamada “ Dünyanın en kıymetli varlığı insandır ve en önemli görev de bu kıymetli varlığın eğitilmesidir. Zor, ama sonucu bir o kadar da zevkli ve keyifli bir iştir. “Dünyayı isteyen ilme sarılsın, ahreti isteyen ilme sarılsın, hem dünyayı hem ahreti isteyen yine ilme sarılsın”,“Her şeyin bir yolu vardır, cennetin yolu da ilimdir.” diyen bir dini geleneğe ,Yine;” Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözü diyen milli geleneğe sahibiz.Bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergelerinden biri de; o ülkenin eğitime verdiği önem ve eğitim sistemidir. Nitelikli bir eğitim; bir milleti geri kalmışlıktan kurtarır; modern, ileri, aydın bir toplum haline getirir. Günümüz dünyasında ülkeler; bilgi ve teknoloji toplumu olma ve birbirlerine üstünlük sağlama yolunda çok hızlı bir yarış ve değişim yaşanmaktadır, kalkınmış ve modern ülkeler, eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadırlar. Devletimiz çağdaşlık, akılcılık ve bilimsellik anlayışı doğrultusunda eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitimin niteliğini arttırmak için yeni müfredat sistemine 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1,5 ve 9 sınıflarda geçecektir. Bu yeni sistem; yer değiştirme, sadeleştirme, basitleştirme, değerler eğitimi ve Türk bilim adamları gibi yenilikleri içeriyor. Artık; sadece alan, kullanan veya konulan kurallara uyan bir ülke yerine, üreten ve satan, kural koyan, en gelişmiş ülkeler arasında yer alan bir ülke olma; her güzel işi en mükemmel şekilde yapmaya odaklanmış, özgür düşünen, sağduyulu, insanlığa gerçek iyilik yolunda hizmet edecek, güzel ahlaklı ve hayırlı nesiller yetiştirmek hedefimizdir. Tüm öğretmenlerimizin; öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olduğu gerçeğini hiçbir zaman akıldan çıkarmayacaklarına ve mesleğinin etik/ahlaki değerleri içinde sadakatle görevlerini yapacaklarına inancım tamdır. Sevgili Öğrenciler; Öncelikle hepinizin gözlerinden öpüyorum. Sizler için yaşanan heyecanların sesini duymalısınız. Sizler de her şeyden önce öğretmenlerinizi, okulunuzu ve derslerinizi seviniz. Çevrenizle, ailenizle, öğretmenlerinizle ve her şeyden önce de kendinizle barışık olunuz. Bu günlerin, öğrencilik yıllarının su gibi akıp gideceğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Derslerinize çalışınız, şimdiden kendinize bir hedef belirleyiniz. Belirlediğiniz hedefler doğrultusundan bıkmadan usanmadan çalışınız. Başarının yolunun çalışmaktan, çok çalışmaktan geçtiğini hiç bir zaman unutmayınız. Hızlı ve sürekli değişen bir dünya ve hayat içinde yarınlara hazırlıksız yakalanmayınız.

Kıymetli velilerimiz; Biz yönetici, öğretmen ve tüm kadromuzla öğrencilere, eğitim ve öğretimin ötesinde, başarı ve kalite için imkân sunmaktayız. Ancak bu imkânlardan faydalanmak velilerimizin eğitime verdiği önem, ayırdığı zaman ve bütçe ile orantılı olmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha iyi, daha güzel okul ortamında, verimli ve başarılı bir eğitim verilmesi hepimizin arzusudur. Bunun için sizler velisi olduğunuz okulları sahiplenmeye, okullarımızla el ele çalışmaya, yönetim kararlarına katılmaya, maddi manevi destek olmaya davet ediyorum. Okullarımıza olan ilginiz öğrencilerimizin, okullarımızın ve ilçemizin başarısını artıracaktır.

İznik  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzun soluklu hedefimiz; tüm okullarımızda eğitim-öğretim gören öğrencilerimizi; başarısı, davranışı, bilgisi, ahlakı ve duruşuyla örnek gösterilebilecek, vatanına, milletine, dinine, devletine, bayrağına bağlı onurlu nesiller yetiştirmektir. Bu duygularla 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ülkemize, İzniklilerimize, tüm eğitim çalışanlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor; saygılar sunuyorum.” Dedi.

 Haberin eklenme tarihi: 2017-09-21
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6528

Yazdırılan tarih: 20-06-2018 00:53:51
www.iznikrehber.com