İZNİK'İN O MAHALLESİ TÜM TELEVİZYONLARA ÇIKTI

İznik'e bağlı İhsaniye mahallesinde çekilen ve İznik Kılıçaslan ile Alpaslan Ortaokulu öğrencilerinin oynadığı İHH İnsani Yardım Vakfı'nın kurban bağışı reklamı izlenme rekorları kırıyor.

“Aynı duyguyla sarılıyoruz birbirimize ve aynı duygu götürüyor bizi kimselerin gitmediği yerlere. Tam 25 yıldır her bayram aynı duyguyla...” sözleri ile Tüm dünyada ve ulusal televizyon kanallarında gösterimde olan video büyük beğeni toplamaya devam ediyor.  

İHH İnsani Yardım Vakfı İznik temsilcisi Mahmut Kocadağ “ video İznik İhsaniye köyünde çekildi ve şu anda tüm dünyada gösteriliyor. Ulusal kanallarda da gösterime girdi. İznik Kılıçaslan ve Alpaslan ortaokulu öğrencilerimiz oynuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Dedi.


İHH HAKKINDA BİLGİLER
İHH İnsani Yardım Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede 5 kıtada 135 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. İHH İnsani Yardım Vakfı misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde, Afet bölgelerinde, Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

KURBAN BAĞIŞI VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN DETAYLAR İHH RESMİ SİTESİNDE: https://www.ihh.org.tr/


İZNİK İHSANİYE MAHALLESİ HAKKINDA BİLGİLER
İhsaniye Mahallesi, İznik'in en yüksek mahalleleri arasında. 925 m rakımda yer alan mahallede, arazinin kayalık ve çok engebeli olması tarımı kısıtlıyor. Çok az sayıda insanın olduğu mahallede başlıca geçim kaynağı hayvancılık. İhsaniye'ye İznik'in en el değmemiş mahallesi diyebiliriz, çünkü doğal dokuda bozulma yok. İhsaniye ilçemizde kışın en sert geçtiği mahallelerden birisi. Ayrıca ilçemizin en rüzgarlı bölgelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Göl ve dağ manzaralarıyla doğa harikası olan İhsaniye son yıllarda trekkingcilerin, endurocuların, dağ bisikletçilerinin ve doğaseverlerin uğrak noktası olmaya başladı..Haberin eklenme tarihi: 2017-08-31
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6519

Yazdırılan tarih: 21-02-2018 22:57:10
www.iznikrehber.com