İznik Bisiklet Cenneti Oldu

İznik bisiklet cenneti oldu. İlçede son yıllarda artan bisiklet kullanıcılarının yanında bisikletle doğa turu atan gruplarda her geçen gün artıyor. Bisikletleri ile eşsiz doğa manzaraları eşliğinde ovada, tepelerde, dağlarda pedal çeviren gencinden yaşlısına vatandaşlar doyumsuz anlar yaşarken sağlıklarına da sağlık katıyorlar.
Bisiklet Yolu Yok Ama Cennet
Sabah erken saatlerde, gün batımından birkaç saat önce bisikletleri ile doğa harikası İznik bölgesini dolaşan yüzmenin yanında bisiklet tutkunu olan aynı zamanda da İznik'in ilk sporcularından Yüzme Kursu ve Yelkenli Kurusunu ilk açanlardan ve hocalıkta yapan İznikli Engin Akar “ İznik bisiklet için çok güzel bir yer, İlçede hiç bisiklet yolu yok ama biz yinede dağda tepelerde sağlıklı yaşam ve muhteşem manzara için şehir içi haricinde turluyoruz, keyif alıyoruz” dediler. Son günlerde de bisiklet turları için İznik’te bisiklet kiralama yapan firmalarda bulunuyor.
İznik (Nicea) Bisikletçileri Grubu da gerçekleştirdikleri aktiviteler ile büyük takdir topluyor. Yaz günleri turları olarak Bursa Cumalıkızık’a dahi tur yapan grup İznik’in adını adeta altın harflerle yazdırıyor. 

 Haberin eklenme tarihi: 2017-08-22
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6503

Yazdırılan tarih: 21-02-2018 23:05:56
www.iznikrehber.com