Esnaflara Bu Hizmetler İznik’te Neden Olmasın

Esnaflar için hayata geçirdiği projeler ile örnek çalışmalara imza atan Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin ile iznikrehber.com sahibi Hüseyin Balcı özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Akaryakıt, Kargo, Hastane ve Oto Alımları Esnaflara İndirimli
Geçtiğimiz mart ayında esnaflara yüzde 8 akaryakıt indirimli sağlayarak Türkiye gündemini sarsan Bitlis’in Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, Hüseyin Balcı’ya “ geçtiğimiz mart ayından bu güne bir çok daha gelişmeler yaşadık. Hemen hemen 2 bine yakın odamıza kayıtlı esnafımız var. Göreve geldiğimizden ilk günden itibaren esnaflarımız için ne yapabilir onun araştırmasını yaptık ve oda olarak projeler hazırladık. İlk önce Lukoil Girişim Petrol arasında imzalanan protokol sayesinde üye esnaflara yüzde 8 oranında akaryakıt indirimi sağladık. Odamız ile Aras Kargo arasında imzalanan sözleşme gereği, Tatvan’daki esnaflara yüzde 70 kargo indirimi sağlandık. Ayrıca yapılan sözleşmenin yurt içinde yapılacak olan gelen ve giden tüm kargoları kapsıyor. Özel hastanede tüm esnaflarımıza yüzde 50 indirim sağladık. Fiat Bölge Bayi Özermak ile imzalanan protokole Fiat Fiorino marka araçlar indirimli ve sıfır faizli olarak esnaflarımızın tercihlerine sunduk. Sözleşmelerimiz ve protokollerimiz bir yıllık. Her yıl yeniliyoruz. Esnaflarımıza dünyanın dört bir yanındaki fuarları gezme imkanı sunuyoruz. Esnaflarımızın menfaatleri için daha birçok projelerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Tüm İznik’e selamlarımızı sevgilerimizi sunuyoruz.“ dedi.

Başkan Akçaalan’a Sorduk “Bu Hizmetler İznik’te Neden Olmasın?”
İznik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Akçaalan’a, Tatvan’da esnaflar için yapılan çalışmaları ve başkan Emrullah Tekin ile yaptığımız görüşmeyi aktaran Hüseyin Fethi Balcı’ın “ Tatvan Esnaflar Odası projelerini hayata geçirerek Türkiye’ye örnek oluyor. Bu örnek çalışmalar neden İznik’te de olmasın?” sorusuna Başkan Akçaalan “ Sayın Emrullah Tekin Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu konu ile araştırmayı odamız ile yapacağız, yönetimimiz ile görüşeceğiz. Üye sayısı bizden biraz yüksek ama böyle bir girişimi Şöförlör Odamız ile Ticaret Odamız ile birlikte de görüşebiliriz. Her şeyden önce bizim İznik esnafı olarak birlik beraberlik içinde olmamız şart. Sıkıntılarımız çok büyük, AVM lerin sayısı biliyorsunuz ki aldı başını gidiyor. Daha önce 25 araçlık park zorunluluğu birkaç araca düşmüş yani ilçe olarak birlik içinde olmalıyız. Bu konuyu araştıracağız.” Dedi.   

 Haberin eklenme tarihi: 2017-08-02
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6494

Yazdırılan tarih: 24-02-2018 07:37:30
www.iznikrehber.com