Akülü Sandalye Büyük Sevinç Yaşattı

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 26 yaşında ki Halil İbrahim Karatekin’e akülü sandalye hediye ederken engelli gencin sevinç ve heyecanı yanındakilere duygu dolu anlar yaşattı.

İznik’in Boyalıca Mahallesinde ikamet eden İsmail ve Nurgül çiftinin 26 yaşındaki oğlu Halil İbrahim Karatekin 3 yaşında iken geçirdiği havalenin ardından hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı kalarak yaşamaya başlamıştı.

Belediye Başkanı Osman Sargın beraberinde ki Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ile birlikte Boyalıca Mahallesi’nde engelli bir gence akülü sandalye hediye etti.

Nerede bir engelli kardeşimiz olduğunu duysak ona el uzatmaya çalışıyoruz diyen, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Göreve geldiğimiz Mart 2014 itibariyle ilçe sınırlarımız içinde elimizi uzatmadığımız engelli kardeşimiz kalmayacak dedik. Engelsiz yaşam merkezimizi hayata geçirerek kardeşlerimizin sosyal hayattan kopmamaları, eğitimlerine katkı sağlamaları, hayata entegre olarak, üreterek hem kendilerine hem de topluma katkı sunmalarını sağladık. Bunun yanı sıra bakıma muhtaç engelli kardeşlerimizin bizlere ulaşan veya ulaşmayan tespit ederek ihtiyaçlarını sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsama bugün Halil İbrahim kardeşimizin de bir akülü sandalye ihtiyacı olduğunu duyduk. Duyar duymazda harekete geçerek kendisine bunu temin ettik. Onun sevinci, gözlerinde ki mutluluk bizleri de mutlu ediyor. Rabbim tüm kardeşlerimize şifa versin” dediHaberin eklenme tarihi: 2017-08-01
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6484

Yazdırılan tarih: 20-06-2018 00:46:59
www.iznikrehber.com