Yeni Binaya Özel 15 Temmuz Şehitler Köşesi

İznik Belediyesi Yeni Hizmet Binasında 15 Temmuz gecesi meydana gelen hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitlerinin yer aldığı '15 Temmuz Şehitler Köşesi' oluşturuldu. Başkan tüm vatandaşları 15 Temmuzda İznik Milli İrade Meydanına davet etti.

İznik Belediyesi, 15 Temmuz şehitlerinin anısını hafızalarda canlı tutmak için Yeni Hizmet Binasında '15 Temmuz Şehitler Köşesi' oluşturdu. Köşede, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında yaşamlarını yitiren demokrasi şehitlerinin isimleri ile “Toplu Vurdukça Yürekler Onu Top Sindiremez” adlı birlik ve beraberlik mesajı yer alıyor.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, vatan için canını feda eden şehitlere minnet ve vefa borçlarını hiçbir şekilde ödeyemeyeceklerini belirten Başkan Sargın sözlerine şöyle devam etti; “Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz'da ülkemizde hain bir darbe girişimi yaşandı. Bizlerde İznik Belediyesi olarak 15 Temmuz'un unutulmaması için 15 Temmuz 2017 itibariyle hizmete girecek olan yeni hizmet binamızda bu bölgeyi “15 Temmuz Şehitler Köşesi” olarak ayırdık. Amacımız bu 15 Temmuz ve o gecede yaşanan hainliğin ve tabi ki de bunun karşılığındaki kahramanlıkların unutulmaması. O anlamda tertip ettiğimiz bir köşe. İnşallah bundan sonraki nesillerin o geceyi ve o gecede yaşanan kahramanlıkları unutmaması için çalışmalarımız devam edecek, ayrıca 15 Temmuz 2017 günü İznik Milli İrade Meydanına tüm halkımız davetlidir.” dedi.Haberin eklenme tarihi: 2017-07-13
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6455

Yazdırılan tarih: 24-02-2018 08:11:57
www.iznikrehber.com