Yolların Kapatılmasına Büyük Tepki

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen 5. İznik Triatlonu nedeni ile yolların kapatılmasına vatandaşlardan büyük tepki geldi. Sabah 8 ile öğleden sonra saat 15 arasında kapalı kalan yollar nedeni ile büyük sıkıntılar yaşandı.
Vatandaşlardan Tepki Çok Büyüktü
Karayolları kavşağından itibaren Atatürk Caddesi boyunca Maltepe Caddesi Mahmut Çelebi Camii köşene kadar ana cadde ve göl sahil caddesi ayrıca kapatılan caddelere çıkan ara yolar bisiklet güzergahı nedeni ile kapatıldı. Saat 08 ile 15 arasında kapalı kalan cadde nedeni ile İznik’e İstanbul tarafından gelenler çevre yoluna yönlendirildi, yönlendirilen yerli ve yabancı turistler Yenişehir kapı tarafından yarısından çoğu ilçeye girmedi. Çoğu yabancı plakalı araç ise Topkapı caddesinden İznik girişine doğru kayboldu çevredeki vatandaşlardan yardım istedi ve ufak çaplı kavgalar meydana geldi.
Şehir içi minibüsler cadde üzerinde sefer yapamazken Zeytin kooperatifindeki cemiyete vatandaşlar gidemedi, yaşlılar yürümekte zorlandı. Cadde üzerinde sadece bir marketin kaybının 2500 TL olduğu, eli bıçakla yaralanan birinin hastaneye zorlukla götürüldüğü, ilçenin doğusunda kalan vatandaşların aşırı sıcakta göl sahiline inemedikleri öğrenildi. Kapalı olan cadde üzerinde Bursa’dan gelen takviye polis ekipleri ile vatandaşların sık sık kavga ettikleri, güneş doğmadan tarlaya sulama giden vatandaşların ilçenin batı kısmındaki evlerine ise zorlukla ulaşabildikleri öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda triatlon yarışları için ilçenin en çok çalışan ana caddesi trafiğe kapanmazken bu yılki caddenin trafiğe kapatılmasına vatandaşlar yetkililere çok büyük tepkiler gösterdiler. Haberin eklenme tarihi: 2017-07-05
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6436

Yazdırılan tarih: 21-02-2018 23:09:28
www.iznikrehber.com