Engelliler Haftasında Anlamlı Kutlama

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla İznik Belediyesi Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte engelliler yaptıkları gösteri ve çalışmalar ile misafirlerden takdir topladılar.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Osman Sargın, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Salih Güven, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başlayan programda öğrenciler sergiledikleri gösteriler ile protokolden ve ailelerden takdir topladılar.

İznik Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Osman Sargın etkinlikte yaptığı konuşmada “Bu gün iki etkinliği birleştirerek, güzel bir etkinlik yapmayı planlamış arkadaşlar, öncelikle emeği geçen arkadaşlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Malum anneler günü, anneler günü münasebetiyle ben bütün annelerimizin anneler gününü de kutluyorum. Çünkü cennet annelerin ayakları altındadır, sözün muhatabı sevgili annelerimiz, her türlü fedakârlığı gösterip yetiştirdikleri evlatlar sebebi ile ülkenin bölünmez bütünlüğünü parçalamak isteyen vatan hainlerine karşı onların vermiş olduğu eğitimlerden dolayı o vatan hainlerine karşı dimdik durabilmişler ve bu gün böylesine güzel etkinlikler yapmamıza vesile olmuşlardır. Eğer o anneler o evlatları yetiştirmemiş olsaydı, bu gün beklide bu ülke parçalanmış bölünmüş olacaktı. Ama Allah’a şükürler olsun olmadı.15 Temmuz da bu annelerimizin yetiştirmiş oldukları bu evlatlar dimdik dikildiler bu vatan bizim, bu bayrak bizim bu ezan bizim, ne bu ezanları sustururuz, ne bu bayrakları indirmelerine izin veririz, ne de bu vatanı böldürürüz diye o tankların, o tüfeklerin önünde durdular. Ben sizlere teşekkür ediyorum. Çünkü yetiştirmiş olduğumuz evlatlar sayesinde bu günleri hep birlikte görebildik. Allah tüm sevdiklerinizle birlikte hayırlı ve uzun ömürler versin”dedi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan da etkinlikte ki konuşmasında “ Ne mutlu ki diğer bir çok alanda olduğu gibi engellilerimizle ilgili konularda da toplumumuzun her kesiminde duyarlılık, her geçen gün artıyor. Malumunuz sabitlenmiş bir gün var 3 Aralık Dünya Engeliler günü ve mayıs ayında mayıs ayının 2. Haftası anneler günü yine engelli haftası tüm yurtta ilçemizin her köşesinde icra ediliyor. Tabi bu sene mayıs ayı aynı zamanda anneler günü haftasına da denk geldi. Dolayısıyla etkinlikler hem annelerimizin katılımı hem engelli kardeşlerimizin hem onların ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Bu hafta gerçekten dolu dolu geçti.Bu günde engelsiz yaşam merkezinde kardeşlerimizle beraberiz. Onlarla birlikte olmaktan her zaman mutluyuz. Onlar bize Allah’ın emaneti, yüce Yaratan’ın emaneti. Anneler günü olması münasebetiyle şunu vurgulamak gerekir. Tabi ki anne olmak özveri gerektiren fedakârlık gerektiren bir husus, ama elbette ki engelli annesi olmak daha fazla özveri gerektiren sabır gerektiren meşakkat gerektiren bir husus ne mutlu bunu bu şekilde bu sorumluluğu üstlenip bu kardeşlerimizi topluma kazandırılması konusunda çaba sarf eden ve onları bu şekilde burada olduğu gibi her geçen gün biraz daha kendi özgüvenlerini artırıp toplumla iletişim boyutlarını ve zenginliğini artacağı noktaya getiren annelere. Tabi annelerimizin çabası bu konuda çok önemli. Babalarımızın çabası çok önemli bunun yanında da içinde bulunduğumuz merkez gibi devletimizin olanaklarının devreye girmesi ile elbette ki ailelerimizin de elini güçlendiyor” dedi.

Etkinlik sonunda protokol üyeleri ve misafirler Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği ürünleri inceledi.Haberin eklenme tarihi: 2017-05-17
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6377

Yazdırılan tarih: 22-02-2018 20:13:18
www.iznikrehber.com