İznik'te Son Sistem Tomografi Cihazı Hizmete Girdi

İznik Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesi, radyoloji bölümünde bulunan bilgisayarlı tomografi ve kemik ölçüm cihazları bölümü törenle hizmete açıldı.
İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Aybars Alemdaroğlu, hastanenin kalite standartlarını yükselttiklerini sağlık hizmet sunumlarını da  üst seviyelere çıkarttıklarını söyledi.

Alemdaroğlu, "3 sene önce eski hastanede radyoloji görüntüleme yöntemi olarak sadece eski tip röntgen cihazı ve bir adet ultrason cihazı ile hizmet verilmekte iken yeni hastaneye taşınılması ile birlikte teknik donanım ve verilen sağlık hizmeti kalitesinde büyük atılımlar yapıldı. Hastanede son sistem Dijital Röntgen ve Renkli Doppler Ultrasonografi Cihazları bulunurken son olarak Bilgisayarlı Tomografi ve Kemik Dansitometri cihazlarının da kazandırılmasıyla röntgen bölümü, ileri düzey “Radyoloji Görüntüleme Merkezi” haline getirildi. Bilgisayarlı tomografi, insan vücudunun iç organlarını X ışınları ve bilgisayar yardımıyla kesitler halinde görmemizi sağlayan bir cihaz olmakla birlikte akciğer, beyin, karın, kemikler, yumuşak doku gibi birçok vücut yapısının incelenmesi amacıyla kullanılır. Vücutta tümör varlığı, büyüklüğü ve tam olarak yerleşim yeri tomografi sayesinde saptanabilecek. Kemik dansitometresi, kemik mineral kaybını belirlemek amacıyla yapılan radyolojik bir inceleme olup, kemikteki kalsiyum kaybı ve yapısal değişiklikler hakkında bilgi verir. Bu sayede ilçemizde tomografi ve kemik dansitometri için hastalarımızın ilçe dışına sevk edilmesine son verilerek hastaların tanı ve tedavilerine gecikmeden başlanabilecektir. Bir diğer önemli konu ise özellikle yaşlı hastalarımızın daha önce 5. Katta bulunan Fizik Tedavi Ünitesine ulaşmada güçlük çektiklerini gözlemledik. Onun için de fizik tedavi gören hastalar bundan böyle hastane giriş katında yeni fizik tedavi ünitesinde tedavi görecekler" dedi. Yeni bölümlerin açılışına İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun Hüseyin Şahin ve bürokratlar katıldı. Karaburun, başhekim Alemdaroğlu'ndan Bilgisayarlı Tomografi ve Kemik Dansitometri cihazları hakkında bilgi aldı. Fizik tedavi merkezinde yatan hastaları ziyaret etti.Haberin eklenme tarihi: 2017-04-14
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6315

Yazdırılan tarih: 23-03-2018 11:15:59
www.iznikrehber.com