MART KAPIDAN BAKTIRIR KAZMA KÜREK YAKTIRIR

Yurdumuz Balkanlar'dan üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına girdi.Perşembe ise Ukrayna üzerinden bir soğuk hava dalgası daha giriş yapabilir.Soğuk havanın ilçemiz civarında 1 hafta etkili olmasını bekliyoruz.

YAĞIŞ : İlçemiz civarında 19 Mart'a kadar aralıklı yağış beklentisi var.Bu yağışlar zaman zaman etkili olarak gözüküyor.

SOĞUK HAVA ÜŞÜTECEK !

SICAKLIK : İlçe merkezinde bu soğuk hava dalgası boyunca gündüz en yüksek sıcaklıklar 8-9°C dolaylarında.Gece en düşük sıcaklıklar ise 3-4°C'ye kadar düşüyor.

KAR BEKLENİYOR !

Orta seviye rakımlı mahallelerde (Şerefiye, Çamoluk, Tacir, Gürmüzlü, Sarıağıl, Süleymaniye, Mecidiye vb.) soğuk hava dalgası boyunca gündüz en yüksek sıcaklıklar 5-6°C dolaylarında.Gece en düşük sıcaklıklar ise 0°C civarına inebilir.Yağışların zaman zaman karla karışık yağmur ve kara dönme ihtimali var.

Dağ mahallelerinde (Yenişerefiye, İhsaniye, Sansarak, Hacıosman, Kutluca, Kırıntı, Elmalı, Candarlı, Osmaniye vb.) soğuk hava dalgası süresince gündüz en yüksek sıcaklıklar 1-2°C  dolaylarında.Gece en düşük sıcaklıklar ise -3 -4°C civarlarına kadar iniyor.Yağışların kar şeklinde olmasını bekliyoruz.Kar yağışlarının zaman zaman etkili olması tahmin ediliyor.

RÜZGAR SERT ESEBİLİR !

RÜZGAR : Rüzgarın soğuk hava dalgası boyunca kuzeyli yönlerden sert ve yer yer kuvvetli esmesini bekliyoruz.Bu sert kuzeyli rüzgarlar hissedilen sıcaklığı düşürerek daha çok üşümemize sebep oluyor.

SOĞUK HAVA NE ZAMAN GİDİYOR ?

Bu soğuk hava dalgası 19 Mart'a kadar etkili.19 Mart'tan itibaren ise sıcaklıklar artışa geçiyor.

ZİRAİ DON RİSKİ VAR !

Havanın açmasıyla birlikte, ilçemiz civarında don riski bulunuyor.Çiçek açan, tomurcuk yapan meyve ağaçları zarar görebilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir.Atmosfer hareketli olduğu için bazı değişimler meydana gelebilir.

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİN :

SİTE : https://havadurumuweb.blogspot.com.tr/

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumu41/

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

YOUTUBE : https://www.youtube.com/c/bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.comHaberin eklenme tarihi: 2017-03-11
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6259

Yazdırılan tarih: 24-02-2018 07:53:16
www.iznikrehber.com