Herkesin Merak Ettiği Soru Cevaplandı

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan iznikrehber.com a yaptığı açıklamada Lefke Kapı’nın güney kısmının da restorasyonuna başlanacağını söyledi.

4950 metrelik Tarihi İznik Surlarının dört kapısından biri olan ve ilçenin doğu kısmında yer alan, Lefke Kapı kısa bir süre önce restorasyonu yapılmıştı. Restorasyon yapılması ile birlikte ilçe girişinde bir taraf bakımlı diğer taraf ise harap bir görüntü ile dikkatleri toplamıştı. Tarihi Lefke kapısının güney kısmında bakımsız olarak kalan ve vatandaşların olduğu kadar ilçeye gelen yerli yabancı turistlerinde “ neden tek tarafı restorasyon yapılmış ki? Devamı ne zaman yapılacak” sorusunu İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan cevaplayarak noktaladı.

Kaymakam Pehlivan “ Tarihi Lefke Kapımızın devamı olan ve ilçe girişinde biryanı restorasyon yapılmış diğer yanı yapılmamış hali ile dikkatleri çeken kısım olan kapının devamı olan güney kısmı da kısa süre içinde restorasyon çalışması başlayacak. İlçe gişirinden güneye doğru 250 metre boyunca bir yenileme çalışması hızla başlayıp ilçe girişimiz güzelleşecek ve tarihi surlarımızda bakımlı hale gelecek.” Dedi.    Haberin eklenme tarihi: 2017-02-20
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6236

Yazdırılan tarih: 24-02-2018 07:58:21
www.iznikrehber.com