İNCE ANAYASA PAKEDİNİ ANLATTI ESNAFLA ŞAKALAŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bursa Milletvekili Erkan Aydın, geçtiğimiz gün İznik'teydi. Vekiller, CHP İznik ilçe örgütünde referandum sürecini değerlendirip anayasa paketini anlattı. CHP'li vekiller daha sonra başkan Ayan Özer, yönetim kurulu ve kalabalık partili bir grup ile ilçe esnafını gezdi. Muharrem İnce'nin yaptığı espriler ise vatandaşı güldürürken, İznik'te miting yapma sözü verdi.  

Cumhuriyet Halk Partisi İznik İlçe Örgütünün davetlisi olarak ilçeye gelen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bursa Milletvekili Erkan Aydın, parti binasında anayasa paketini anlatarak referandum sürecini değerlendirdi. Milletvekili Muharrem İnce'nin gündeminde ise yine hükümet vardı.

"BAZILARI BUNLARA KANDI"

Muharrem İnce, "2010'da 12 Eylül'de bir referandum yaptılar. Neden 12 Eylül tarihinde yaptılar, dedilerki bu ülkenin solcularını kandıralım. Yani Kenan Evren'den hesap soracağız diye yollara düştüler ne yazıkki bazı arkadaşlarımız da bunlara kandı. O günlerde biz hayır diyorduk. MHP hayır diyordu. FETÖ evet diyordu. FETÖ'nün açıklaması var o günlerde 'Mezardakiler çıksın oy kullansın' yani ozaman FETÖ, AK Parti'nin ortağıydı. 2010'daki referandumda hayır diyenlere darbeci diyorlardı. CHP sen darbecisin diyordu. Yargıyı, Anayasa Mahkemesini, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunu, nezaman teslim ettiler FETÖ'ye 2010 referandumunda teslim ettiler. FETÖ'de geldi 15 Temmuz'da darbe yapmak istedi. CHP darbeci değil demokrasiden yanadır. Şimdi çıkmışlar meydana 'PKK, HDP, FETÖ ve CHP hayır diyor' diyorlar. Hadi ordan. Bizim PKK, PYD ve FETÖ ile ne işimiz var. Siz Oslo'da PKK'ile pazarlık yaparak CHP'yi şikayet ettiniz. Habur'da çadır mahkemesi kurdun. Teröristlerin ayağına hakimi, savcıyı, kaymakamı getirdin. 210 dakika da 34 teröristi yargıladın. 80 milyona soruyorum adliyeye gidipte 7 dakikada çıkan var mı? Sordular pişmanmısın değilim yaz kızım pişmanmış, Kendi rızanlamı geldin 'Hayır önder Apo gönder' yaz kızım kendi rızasıyla gelmiş. Ayıptır yahu" dedi.

KAPANAN 16 FETÖ ÜNİVERSİTESİNİ AK PARTİ AÇTI

Türkiye'de 17 üniversiteden 16'sını AK Parti'nin yeniden açtığını ve bu üniversitelerin FETÖ'nün olduğunu söyleyen İnce, "Memleketi sattılar, peşkeş çektiler FETÖ'ye şimdi bizi FETÖ ile yanyana koymaya çalışıyorlar. Valilere talimat veren bunlar değilmiydi. Hendekler ozaman kazılmadı mı? Bombalar ozaman döşenmedi mi? Bu memleketin üç 'Y' sorunu vardı. Yolsuzluk, Yoksulluk, Yasaklar. İki 'Y' daha geldi şimdi. Bir Yalan geldi. Birde Yüzsüzlük geldi." 

"GAZİ PAŞAYA VERMEDİLER BU YETKİYİ"

Biz dinimizi oynamıyoruz, biz partimize oynamıyoruz, biz çocuklarımızın geleceğine oynuyoruz diyen Muharrem İnce, "1924'de Atatürk'e meclisi fesetme yetkisi vermek istiyorlar. Saruhan mebusu, Gazi Paşa'yı çok severiz. Çocuklarımızın geleceğini Gazi Paşa'da olsa veremeyiz diyor. Meclisi fes edemezsin diyor. Meclis, milletin yüzde yüzü ile oluşuyor. Bir kişi gelecek kapattım meclisi diyecek. Böyle birşey olamaz."

"11 AK PARTİ VEKİLİNE HODRİ MEYDAN"

Evinin tapusunu eşine vermeyenler bugün memleketin tapusunu bir kişiye verecek öyle mi, diyen İnce, "İznik'te kim evet diyor muş gelsin, Bursa'da herhangi bir vatandaş yada AK Parti milletvekili benim karşıma geçsin açık oturum yapalım. Biri gelemiyorsa 11'i birden gelsin İznik'in göbeğinde yapalım bunu. Tartışalım. Anlatalım."

"AĞANIN OĞLU VEKİL OLACAK GARİBAN ŞEHİT DÜŞECEK"

İnce, yeni anayasada 600 milletvekilinin ve seçilme yaşının da 18'e düşürülmesini eleştirerek, " Bir kere bu sayıya 200 trilyon TL fazla para vereceğiz. Sadece bu gerekçe bile hayır demeye yeterli. 18 Yaşında milletvekili olacak. Yıllarca öğretmenlik yaptım. Yetiştirdiğim çocuklar kaymakam, mühendis, doktor oldu. Ben isterim onların genç yaşta vekil olmasını. Elinizi vicdanınıza koyun 18 yaşında ki genç lise son sınıf öğrencisidir. Ağır vasıta kullanma, otobüs kullanma hakkı yok. Milletvekili olsun mu Vallahi olsun Billahi olsun. İtirazım yok. Ama İznik'teki Mehmet amcanın çocuğumu olacak, yoksa genel başkanlarının arkadaşlarının çocuklarımı olacak milletvekili. Tabiki onlar olacak. Birde askerlikten muaf olacak. Garibanın çocuğu Cudi'de, Gabar'da, El Bab'da şehit olacak. Genel başkanlarının arkadaşlarının çocukları 18 yaşında mebus olacak. 18 bin TL'de maaş alacak. Ey aziz milletim ne ekersen onu biçersin."    

"BANA DÜNYAYI TOZ PENBE GÖSTEREN GÖZLÜK VER"

Parti binasında ki konuşmasının ardından üç milletvekili, partililer ile birlikte ilçe esnafını dolaştı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce esnafa, "Referanduma Hayırlı cumalar, Hayırlı günler ve Hayırlı işler göndermesinde bulundu. İnce, bir pastane önünde işyeri sahibine "sendeki kokular güzel fakat hükümet pis kokuyor" dedi. Bir bankanın önünden geçerken de "Hırsız var dikkat edin" diye seslendi. Bir berber esnafına da "berberler ile milletvekilleri niye meslektaştır" diye sordu. Soruyu bilemeyen berbere "İkisi de tıraş yapar da ondan" diğer bir telefon bayiinde ise çalışanlara "Dinlenmeyen telefon var mı, Mecliste şunu yapın bunu yapın dedim dinlemediler telefonları dinlediler." Esnaf ziyaretinde renkli görüntüleride beraberinde getiren İnce, son olarak bir gözlükçü dükkanında "Dünyayı toz pembe gösteren gözlük varmı" diye sordu. İşyeri sahibi var diyerek bir gözlük uzattı. İnce'de taktı. Yol kenarında telefonla konuşan bir vatandaşın elinden telefonu alıp karşı tarafa ben "Muharrem İnce, nasılsın iyimisin" dedi. Kuyumcu dükkanında ise "Bana iki paket sarsana" diyerek esnaf ve vatandaşlara hayırlı işler diledi. Son olarak belediye binası önüne gelen milletvekilleri ve beraberindeki kalabalık, AK Partili belediye başkanı Osman Sargın ile karşılaştı. İnce, Sargın ile ayak üstü sohbet etti. Milletvekilleri daha sonra ilçeden ayrıldı.Haberin eklenme tarihi: 2017-02-20
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6234

Yazdırılan tarih: 22-02-2018 20:24:03
www.iznikrehber.com