İZTİM REKOR KIRDI

İznik Zeytin Ticaret Merkezi Başkanı aynı zamanda da İznik Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dede “ bu sezon rekor düzeyde alım gerçekleştirdik, yönetim olarak İZTİM’de yeniliklere de devam ediyoruz, her şey İznik için, İznik üreticileri için” dedi.

İznik Zeytin Ticaret Merkezi kısa adı ile İZTİM’de zeytin alım sezonunda üreticilerin İZTİM’i tercih etmeleri ile birlikte rekor seviyede alımın gerçekleştirildiğini belirten Başkan Mahmut Dede “ İZTİM bulunan 40 işyerinde ki alım fiyatları ile birlikte üreticilerimizden günlük hemen hemen 150 tona yakın zeytin alımı gerçekleşti. Burada alınan İznik zeytinleri de en seçkin firmalar tarafından alınarak yurt genelinde satılıyor. Meşhur olan İznik zeytinin Lezzetini böylece yurt genelinde vatandaşların beğenisine sunulmuş oluyor.” Dedi.

Bölgede İlk Dijital Kantar İZTİM’de
Başkan Mahmut Dede “ İZTİM’e 80 tonluk dijital kantarımız hizmete girdi. Jetonlu olarak son sistem dijital kantarımızı bölgemize kazandırdık. En büyük sorunumuz burada kanalizasyon olmaması idi, İznik şehir içinde olan kanalizasyon şu anda İZTİM’de de var. İZTİM yönetimi olarak en büyük sorunlarımızı zaten girişimlerimiz ile ortadan kaldırdık, canla başla yönetim olarak dayanışma içinde, örnek alınacak birliktelik içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu zeytin sezonunda hemen hemen % 50 ürün kaybı olmasına rağmen üreticilerimizin tercihi ile rekor seviyede alım gerçekleştirdik. Amacımız her yıl bu oranı katlayarak devam ederek üreticilerimiz de, zeytin alan firmalarında, yurdumuzun dört bir yanında sofralarına zeytin koyan tüm vatandaşlarımızın da mutlu olması." dedi.Haberin eklenme tarihi: 2017-01-02
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6182

Yazdırılan tarih: 21-04-2018 23:51:50
www.iznikrehber.com