Pazarcı Hemşire Bunu Mutlaka Tüketin

İznik Kaynarca Mahallesinden İznik Meyve ve sebze pazarında kardeşleri ile pazarcı tezgahı açan aynı zamanda da eğitimini de tamamlayarak hemşire olan Fatma Demir, bunu mutlaka tüketin diyerek önemli uyarıda bulundu.

Cennet Hurmasının Şimdi Tam Zamanı
Hemşire Fatma Demir “ cennet hurması, Trabzon hurmasının tüketilmesinin şimdi tam zamanı. Dünyaca ünlü olan cennet hurmasının faydaları ise saymakla bitmez. Sağlıklı beslenmek için tüketilen meyve ve sebzelerinde zamanına göre tüketilmesi çok önemli. Cennet Hurması,göz sağlığı, c vitamin kaynağı, bakır deposu, mide ve bağırsak sorunlarına, kalp sağlığına da kalkandır. İdrar söktürücüdür. Kış aylarında ise balgam söktürücü olarak kullanılabilir.” Dedi.

Fatma Demir İznik pazarında, marketlerde dahi seninin bu zamanında satışta bulunan cennet hurmasının diğer faydalarını da sıralayarak “Öksürük, grip, nezle, soğuk algınlığına karşı şifa verir. Herkesin çokça yakındığı ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına şifa sağlar. Mide hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mide bulantısı ve kusmaya karşı da kullanılabilir. Trabzon hurması ağacı gövde kabuğu kanamayı durdurucu etki yapar.Ayrıca bu şifalı meyve, çok çeşitli vitaminler ile vücudun vitamin ihtiyacını karşılar. İçerdiği vitaminler sayesinde hastalıkların önlenmesine yardım eder. Ateş düşürmeye yardım eder. Yüksek ateşten korunmak için tüketilebilir.Meyve kabızlık tedavisinde kullanılır. Bu meyveyi tüketen kişiler kabızlık rahatsızlığından kurtulur. Ayrıca basur yani hemoroid sorunu olanlar da mutlaka tüketmelidir. Olgun kurutulmuş meyveler bronşit hastalığına şifa verir. Olgunlaşmamış olanlarının meyve suyu ise hipertansiyona iyi gelir. Hıçkırık tedavisinde de kullanılması da Trabzon hurması faydaları arasındadır. Cilt sıkılaştırıcı özelliklerinden dolayı yüz maskesi yaparken de kullanılan bir meyvedir. Karaciğer ve safra kesesi gibi organlara fayda sağlar.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2017-01-02
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6181

Yazdırılan tarih: 21-04-2018 23:52:56
www.iznikrehber.com