DİKKAT Yoğun Kar Geliyor

iznikrehber.com Meteoroloji Editörü Bilal Adalı son güncel hava durumu tahminlerini hazırladı.

Yurdumuz bugün Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi.

YAĞIŞ : İlçemiz civarında haftanın geri kalanında aralıklı kar yağışı bekleniyor.Kar yağışı zaman zaman yoğun olarak görülebilir.

SICAKLIK :  İlçe merkezinde haftanın geri kalanında gündüz en yüksek sıcaklık 1-2°C dolaylarında.Cuma ve hafta sonunda  ise gece sıcaklıkları -4 -5°C'ye kadar iniyor.Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece ilçemizde kuvvetli don ve buzlanma gözüküyor, gece en düşük sıcaklığın -8 -9°C'ye kadar düşme ihtimali var.

Orta seviye rakımlı mahallelerde (Şerefiye, Çamoluk, Tacir, Gürmüzlü, Sarıağıl, Süleymaniye, Mecidiye vb.) haftanın geri kalanında gündüz en yüksek sıcaklık -2 -3°C dolaylarında.Cuma ve hafta sonunda  ise gece sıcaklıkları -7 -8°C'ye kadar iniyor.Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece kuvvetli don ve buzlanma gözüküyor, gece en düşük sıcaklık -11 -12°C'ye kadar düşebilir.

Dağ mahallelerinde (Yenişerefiye, İhsaniye, Sansarak, Hacıosman, Kutluca, Kırıntı, Elmalı, Candarlı, Osmaniye vb.) haftanın geri kalanında gündüz en yüksek sıcaklık -5 -6°C dolaylarında.Cuma ve hafta sonunda  ise gece sıcaklıkları -10 -11°C'ye kadar iniyor.Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece şiddetli don ve buzlanma var, gece en düşük sıcaklık -14 -15°C'ye kadar inebilir.Dağ mahallelerinde kar kalınlığının yer yer 2 metre ve üzerine çıkma ihtimali var.

RÜZGAR :  Haftanın geri kalanında kuzeyli yönlerden genel olarak Karayel, ilçe civarında zaman zaman kuvvetli olarak esebilir.Bu kuvvetli rüzgarın kar yağışlarını özellikle, yüksek kesimlerde kuvvetli tipiye dönüştürmesi bekleniyor.

Pazartesi yağışlar kesilirken sıcaklıklar biraz artmaya başlıyor.Ancak önümüzdeki hafta geneli yine soğuk.Gündüz en yüksek sıcaklıklar merkezde 10°C'nin altında kalabilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözüküyor.Atmosfer hareketli olduğu için bazı değişimler meydana gelebilir.

UYARI ! : Yoğun kar yağışı, tipi, don ve buzlanma ile soğuk havaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.Sürücülerin araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurması gerekmektedir.Birçok yol ulaşıma kapanabilir.


EN GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA AŞAĞIDAKİ HESAPLARI TAKİP EDİNİZ.

SİTE : https://bilaladali1641.blogspot.com.tr/
FACEBOOK : https://www.facebook.com/havadurumu41/
FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641
TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641
YOUTUBE : https://www.youtube.com/c/bilaladali16
GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16Haberin eklenme tarihi: 2016-12-28
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=6179

Yazdırılan tarih: 21-04-2018 23:54:01
www.iznikrehber.com