• İznik Çinileri
    Hüseyin Fethi Balcı
  • İznik
    İznik Havadan
  • İznik
    Hüseyin Fethi Balcı
İZNİKREHBER
Bursa Haberleri Mynet Yurt Haber’de
HABER ARANÖBETÇİ ECZANELER
Bugün: Ecz.
Yarın: Ecz

Tüm liste için tıklayınız
İZNİK HABER ARŞİVİ
muskule_oyalari

HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst
Yazı boyutu: 12 Punto15 Punto18 Punto20 Punto
Pele Mehmet’e Anlamlı Plaket
13.07.2012 

İznik Pele Mehmet’i unutmadı. Türkiye Kırkpınar güreşlerinin başcazgırı olan ve ilçede Pele Mehmet lakabı ile tanınan Mehmet Tura’ya İznik Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından plaket verildi.

Türkiye Başcazgırı olarak yurt dışında ve yurt içinde yabancı ve yerli başta televizyon olmak üzere seçkin gazete ve dergilerde röportajları bulunan İznikli Pele Mehmet’i İznik Ticaret ve Sanayi Odası unutmadı. İTSO başkanı Mahmut Dede “ gerek yurt dışı gerekse yurt içinde her gittiği organizasyonda İznikli Pele Mehmet olarak çağrılan ve manileri ile kişiliği ile İznik’i en iyi şekilde tanıtan ve duyuran Mehmet ağabeyimize teşekkür ederiz.” Dedi. Kırkpınar Güreşlerinin baş cazgırları İznikli Pele Mehmet ve oğlu Pele Levent Türkçeleri, ses tonları ve esprili anlatımları ile tüm güreş izleyicilerini coşturması ile güreşlere anlam veren İznik’in gururu Baş cazgır Pele Mehmet Tura “ 30 yıldır Kırkpınar baş cazgırı Şükrü Kayabaş’ın yanında çıraklıktan sonra bu günlere geldik. İznik benim memleketim, burada doğdum büyüdüm, ilk güreşlerimi sığır meydanında yaptım, uzun yıllardır Türkiye baş cazgırı olarak bir çok ülkede hem ülkemi hem de İznik’i temsil ettim. Bir çok yerde bir çok ödül aldım ama bu benim İznik’te hatırlanıp Pele Mehmet olarak aldığım ilk plaket, teşekkür ederim.” Dedi.

 

İTSO’da gerçekleşen plaket treninde Güreş Federasyonu İznik temsilcisi Orhan Yavaş, Antrenör Hüseyin Coşkun, güreşçiler Mehmet Çakar ve İsmail Can’a İznik adını Kırkpınar güreşlerinde başarı ile temsil ettikleri için teşekkür plaketi verildi.       Kaynak: Eşref Aydın
HABER FOTOĞRAFLARI


Haberi Yazdır Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş
Bu haber 3470 kez görüntülendi.
Sponsor alanı
cinici


MAJİ MULTİMEDİA Maltepe Caddesi No:12 16860 İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 +90 531 868 0400