iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 5
Bugün: ......... 14384
Dün: ............ 16969
Toplam: ....... 257447202
IP: ....... 3.236.97.49
TANITIMLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

Başkan Usta: Bayramlar Paylaştıkça Güzel

Tarih: 12 Ağustos 2019

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Hemşerilerin Kurban Bayramı’nı Bayramlar Paylaştıkça Güzel diyerek kutlayan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, “Bayram kardeşlik, kurban ise yakınlaşmaktır. Sevdiklerimizle yakınlaştığımız, kardeşlik duygularımızın pekiştiği bir Kurban Bayramı diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Usta yayımladığı mesajında, “Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, iyiliklerin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı saygı ve sevginin geliştiği, kardeşlik ve dostluk hislerinin güçlendiği, dargınlıkların giderildiği günlerdir. Bütün bu değerleri barındıran Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı ifade etmektedir. Kurban ibadeti, kişiye gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılar. Paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Hz. İbrahim ve İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatan Kurban ibadeti, bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşmasını simgelerken, diğer yandan toplumda kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına zemin hazırlar. İznik Belediyesi olarak her bayram da olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nı da hemşerilerimizin daha rahat, huzurlu, sağlıklı geçirmesi ve belediye hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için tüm birimlerimizi seferber ettik. Değerli hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Tüm İslam Aleminin ve kıymetli hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

KURBAN ATIKLARINI SOKAĞA ATMAYALIM

Vatandaşların kurbanlarını belediyenin belirlediği kesim yerlerinde kestirmeleri konusunda uyaran Başkan Usta, “Bu mübarek bayramda kurban kesme ibadetimizi yerine getirirken çevreyi kirletmeyelim. Bu konuda özelikle Kurban atıkları pis görüntü, sinek ve koku oluşumunu önlemek için mutlaka poşetleyerek atılmalı. Kurban atıklarının bahçe gibi yerlere boş arazilere atılmasını engelleyelim. Daha temiz bir İznik için kirletmeyelim kirletenleri de uyaralım.” dedi.


Kaynak: Hüseyin Balcı

Bu haber 812 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

5608613iznikrehber.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad