iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 11
Bugün: ......... 3777
Dün: ............ 13800
Toplam: ....... 252046357
IP: ....... 34.235.143.190
TANITIMLAR
5924688destan.gif
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER

ZİRAAT ODASINA TECRÜBELİ DELEGE ADAYI: SÜLEYMAN BİLİR

Tarih: 19 Aralık 2018

İznik’te 21 Aralık Cuma günü mesai saati içerisinde Ziraat Odası Delege Seçimleri gerçekleşecek.

İznik’te çocukluk yıllarından itibaren yarım asırdır çiftçilik yapan Süleyman Bilir Ziraat Odasında yıllardır çözülemeyen sorunlara ışık tutmak için Selçuk Mahallesi delege adaylığını açıkladı.

Seçimler 21 Aralık 2018 Cuma günü her delegenin bağlı olduğu Mahalle Muhtarlığında, muhtarların gözetiminde gerçekleşecektir. Selçuk Mahallesi’nden delege adayı olan Süleyman Bilir açıklamasında “Çiftçilerimiz yıllardır Ziraat Odasından talep etmiş oldukları, bildirmiş oldukları sorunlara hiçbir çözüm bulamıyorlar. Ziraat odasında çiftçiler bir boşluk hissettiklerini dile getiriyorlar. Bizler de ciddi ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar ile çiftçilerimizin yanında olacağız. 21 Aralık 2018 Cuma günü yapılacak delege seçimlerinde Selçuk Mahallemizde ÇKS sistemine kayıtlı değerli hemşehrilerimizin oylarına hizmet için talibim. Bu vesile ile saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Bilir ayrıca “Yıllarca Ziraat Odası Delege Seçimlerini oldubittiye getiren muhtarlar, kendi yakılarını yazarak seçim yapılmış gibi göstererek Ziraat Odasına kişi ismi sunmuşlardır ve muhtarların belirtmiş olduğu isimleri incelediğimde delege olduklarından bile haberleri yoktu. Fakat şahsen tüzük ve yasaları incelediğimizde bunun yasa dışı olduğunu gördüm. Bunun akabinde ikinci mesleğim olan gazetecilik ile yapmış olduğum eğitici ve öğretici haberlere taşımam dolayısıyla seçme seçilme hakkını hak sahibi çiftçilerimize sundum. Şuan görüyorum ki hizmet etmekle alakası olmayan, sadece siyasilerin emir kulu olan kişiler aday gösterilmiş. Peki delege olarak aday olan kişiler görevi nedir onu biliyorlar mı? Listelere bakıldığında ölü olan yüzlerce çiftçiler listede kayıtlı. Mevcut yönetim vefat eden vatandaşlarımızın üyeliklerini niye hala listelerden düşürmüyor? Çiftçilerin sorununu bilmeyen, çözüm üretemeyen, takibini yapamayan sırf siyasi görüşleri ve siyasi kimlikleri dolayısıyla yine siyasiler tarafından aday gösterildiklerini dile getirerek partilerini yıpratarak zarar vermektedirler. Fakat çiftçilerimiz neyin ne olduğunu bilen insanlardır. Oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir. Çiftçilerimizden seçim yerlerine gelerek istedikleri kişilere oy vermelerini rica ediyorum. İşçilerin, memurların, tüm meslek gruplarının güvencesi nasıl Sendikalarıysa, çiftçilerinde güvencesi Ziraat Odaları olmalıdır. Siyasilerin emirleri değil, çiftçilerin kararları uygulanmalıdır. Bu yüzden bende delege adayı oldum. Kimse sorunların çözülmediği gerekçesiyle İlçe Tarımı ve Ziraat Odasını haksız yere eleştirerek kurumlara zarar vermesin. Sorunların çözümü sandıktadır” dedi.

Ayrıca ÇKS sistemine kayıtlı çiftçiler aynı tarihte tüm mahallelerde seçme ve seçilme hakkına sahiptir.


Kaynak: Hüseyin Balcı

Bu haber 774 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

5248923iznikrehber.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
6674448iznikdavet.gif Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif serenay döner 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad