iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 8
Bugün: ......... 4460
Dün: ............ 9393
Toplam: ....... 252483961
IP: ....... 34.229.113.106
TANITIMLAR
5924688destan.gif
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER

Hastanede Fizik Tedavi Ünitesi Hizmete Girdi

Tarih: 05 Ağustos 2018

İznik Devlet Hastanesi tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilmeye başlandı. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan “İznik Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitemizi temin ettik. Bu şekilde vatandaşlarımızın taleplerini daha hızlı bir şekilde karşılayacağız. Böylece başvuran hastalarımızın tedavisini ertelemeden zamanında yapabilme imkânımız olacak” dedi. 

İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Dilek DOĞAN BAŞ yaptığı açıklamada “ Kurumumuz  ayaktan gelen veya yatarak tedavi görmekte olan, fizik tedavi ve /veya rehabilitasyon endikasyonu olan hastalara, güncel, etik ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi hedeflemektedir.
Muayene odaları, fizyoterapi odaları ve egzersiz salonlarımızdan oluşan, son sistem cihazlarla donatılmış olan fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümümüzde, deneyimli uzman doktorumuz ve fizyoterapistlerimizden oluşan ekibimiz ile poliklinik, servis ve yoğun bakım hastalarına hizmet vermektedir.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon'un uğraşı alanı olan, çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle, vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda, hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır.   
Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.
       Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümleri'nde, ortopedik rehabilitasyon kapsamında, spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, kırık sonrası rehabilitasyon, menüsküs ameliyatı sonrası rehabilitasyonu, protez ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Kas hastalıklarının rehabilitasyonla tedavisi kapsamında, eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması, bel ve boyun ağrılarının tedavisi, romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu gibi alanlarda uluslararası fizyoterapi protokolleri ile tedavisi yapılmaktadır. Nörolojik rehabilitasyon alanında, kas, tendon ve sinir yaralanmaları sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, tam veya kısmi felçli, omurilik yaralanmalı hastaların ve serebral palsi rehabilitasyonu hizmetleri verilmektedir. Romatizmal hastalıkların tanı ve medikal tedavisi sonrasında eklem kontraktürlerinin önlenmesi ve fonksiyon kayıplarının azalması için özellikle romatodit artrit ve ankilozan spondilitli hastalarda hastaya göre düzenlenen fizik tedavi ve rehabilitasyon programları uygulanmaktadır. Osteoporoz ve dejeneratif eklem hastalıklarının rehabilitasyonu, fibromiyalji sendromu ve miyofasiyal ağrı sendromu, çene eklemi hastalıkları, omurga eğriliği (Skolyoz) tedavisi, solunum rehabilitasyonu, kardiyak rehabilitasyon, vertiga rehabilitasyonu, el yaralanmaları için Mikrocerrahi ameliyatları sonrası rehabilitasyonu, özellikle kadınlarda obstetrik ve üro-jinekolojik fizyoterapi uygulamaları yapılmaktadır. Eklem içi enjeksiyon, yumuşak doku injeksiyonları, kas iskelet sistemi hastalıklarında PRP uygulaması, nöralterapi, mezoterapi, kuru iğ ile ağrı tedavisi ,gibi geniş bir yelpazede fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de sunulmaktadır.
      Ayrıca İznik Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetleri ayaktan poliklinik muayenesi,yatan hasta FTR servisi, Fizik Tedavi Ünitesi ve nörolojik rehabilitasyon hastaları olan;
 -Hemipleji (kısmi felç)
- Parapleji (belden aşağı felç)
- Serebral palsi
- Parkinson
- Multiple Skleroz (MS)
- Motor nöron hastalıkları (ALS…)
tanılı hastalarımızın evde FTR (Nörolojik Rehabilitasyon) hizmetleri olacak şekilde aktif olarak 16 Temmuz 2018 tarihinde başlamıştır. Hastalarımıza güncel tıbbi bilgiler ışığında, kas-iskelet sistemlerini günlük hayatta en iyi bir biçimde kullanabilmeleri hedeflenerek egzersiz odaklı bir FTR hizmeti verilmektedir. Ayrıca aktif bir yaşam vurgusu yapılarak sağlıklı ve aydınlık ortamlarda kaliteli bir hizmet verilmesi amaçlanmaktadır.” Dedi

Doktor Muharrem Mert Göreve Başladı.

İznik Devlet Hastanesinde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr.Muharrem MERT göreve başladı. Muayene olmak için internetten MHRS sistemi üzerinden veya Alo 182 Çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz.

 


Kaynak: Hüseyin Fethi Balcı

Bu haber 1993 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

3417259iznikrehber.jpg 3417259iznikrehber2.jpg 3417259iznikrehber3.jpg 3417259iznikrehber4.jpg 3417259iznikrehber5.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
6674448iznikdavet.gif Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif serenay döner 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad