iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 7
Bugün: ......... 743
Dün: ............ 11471
Toplam: ....... 250150766
IP: ....... 18.205.246.238
TANITIMLAR
5924688destan.gif
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

Marmarabirliğin Yeni Tesisi Bu Yıl Tamamlanacak

Tarih: 08 Mayıs 2018

Marmarabirlik, İznik’e Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi kazandırıyor. Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü “Yetiştirilen ürünlere katma değer kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Marmarabirlik’e bağlı İznik Kooperatifi bünyesinde yaptırılan Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi inşaatının temeli atıldı. İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 5.430 metrekare kapalı alan üzerine yapılan Soğuk Hava Deposunun ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Sürücü, ayrıca yapılan depoyla beraber elde edilecek karlılığın İznik Kooperatifi  ortaklarına dağıtılacağını da bildirdi.

İznik’te Soğuk Hava Deposunun önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, projenin ihale aşamasının tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına başlandığını ve hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Başkan Sürücü, İznik Zeytin Kooperatifi ve İznik Zeykop A.Ş. olarak amaçlarının üreticiye destek vermek olduğunu belirterek, “soğuk hava deposuna ürün konulması sağlanarak hizmet verilmesinin yanı sıra ileriki yıllarda üreticiden ürün alınarak pazarlanması hedeflenmektedir. Kooperatif markasıyla üreticiden tüketiciye ulaşmayı planlıyoruz. İlçemizde zeytinin dışında yetişen her türlü meyve ve sebzenin İznik Zeykop A.Ş. aracılığı ile üreticimizden alınıp, tüketicimize ulaştırılması planlanmaktadır. Yerel ve ulusal piyasada oluşturulacak yeni pazarla sebze ve meyve üreticimiz İznik Zeykop A.Ş. ‘nin güvencesi altında olacaktır. İznik Zeykop A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürbay ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ferhun Dalgıç ve Seyfettin Adalı ile birlikte konuyla ilgili çalışmaları titizlikle yürütüyoruz.”dedi.

Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin üreticiye önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade eden Marmarabirlik İznik Kooperatif Başkanı Ergün Sürücü, “İlçemizde üzüm, şeftali, elma, nektarin, kiraz, erik ve armut olmak üzere toplam 10.60 hektar alan üzerinde 171 bin ton üretim yapılmaktadır. Böyle önemli bir potansiyelimiz varken ürünümüze katma değer kazandırabilmek adına yapılan yeni depomuz ilçemiz tarımına yön vereceği gibi  üreticimize de kazanç sağlayacaktır. Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin ayrıca İznik ve Elbeyli hallerine yakın olması da tercih sebebini artıracaktır.”

Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin bu yıl içinde tamamlanmasını planladıklarını ifade ederek, “Tesisimizin ilçemize ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.


Kaynak: Eşref AYDIN

Bu haber 1505 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

5803876iznikrehber.jpg 5803876iznikrehber2.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
6674448iznikdavet.gif Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif serenay döner 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad