iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 9
Bugün: ......... 9969
Dün: ............ 13166
Toplam: ....... 250464558
IP: ....... 18.212.222.217
TANITIMLAR
5924688destan.gif
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

Osman Sargın 4 Yılda Yapılan Hizmetleri Değerlendirdi

Tarih: 13 Şubat 2018

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezinde basın ile bir araya gelerek gecen 4 yılını değerlendirdi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 30 Mart 2014 tarihinden buyana yapılan çalışmaların anlatıldığı “Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi” adlı dergiyi basın toplantısı ile tanıttı. İznik Belediyesi tarafından hazırlanan “Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi” Başkan Osman Sargın’ın önsöz konuşmasıyla başlıyor. İçerisinde 200’e yakın proje ve çalışma yer alırken, sosyal çalışmalarda bu eserde yerini aldı.

Toplantıya İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut ile yönetimi Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu, Necati Tosun, Belediye Meclis Üyeleri ile basın mensupları katıldı. İlçede ki incelemeleri sebebiyle İznik’te bulunan Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Turizm Komisyonu üyeleri de katılarak basına bilgi verdiler.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın toplantı açılışında yaptığı konuşmada “Değerli basın mensupları öncelikle toplantımıza hoş geldiniz. Uzun zamandır sizlerle bir araya gelemedik. Burada şimdiye kadar yapmış olduğumuz çalışmaları Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi adlı dergi içerisinde sizlere sunuyoruz. Arkadaşlarımız geçtiğimiz 1 aylık süre içerisinde bu eseri hazırlayıp, baskısını yapmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca 2018 yılında da yapacağımız çalışmalar ile tamamlanacak çalışmaları birlikte burada istişare edeceğiz. Bu yıl içerisinde yeşil alanlarımızın geliştirilmesi, rehabilite edilerek vatandaşlarımıza ferah alanlar sunma çalışmalarımız önemli bir yer tutacak. Bu kapsamda 10 ayrı noktada oyun alanları, spor aletleri yerleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Yenişehir Kapıda Orhan Bey’in tuğrası çalışmasını yapıyoruz. Bunu da inşallah 2 Mart’a yetiştireceğiz. Bizler 2014 yılında vatandaşlarımıza verdiğimiz tüm vaatleri yerine getirdik. Bunu da bu dergi içerisinde bulabilirsiniz. Bu dört yıl içerisinde 28 adet binayı ilçemize kazandırmışız. Tabi ki eksiklerimiz var. İznik içinde 120 km’ye yakın yolumuz var. Bunların hepsi sil baştan yapıldı. Bunların %40’ı Büyükşehir diğer kısmı İznik Belediyesi girişimleri ile yapıldı. İznik Belediyesi bu yolları nasıl yaptı derseniz şu şekilde yaptık arkadaşlar. İç İşleri Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Büyükşehir Kültür Turizm Dairesi gibi kurumlara bizler projeler sunduk. Bu projeler kapsamında bu yolları ilçemize kazandırdık. Bunlar ikili ilişkilerle, girişimlerle yapılan çalışmalar.”dedi.

Fetih Şölenine Tüm Halkımız Davetlidir

Başkan Osman Sargın “ Önümüzde önemli bir etkinliğimiz daha var.2 Mart 2018 tarihinde İznik Fetih Şölenimiz var. Fetih Şölenimize Sizlerin aracılığıyla tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bir diğer hususta dört yol mevkiimizde bir eser yapıldı. Eleştirilere sebep oldu.2016 yılında herkese sorulan anketler gerçekleştirildi. Çalışan insan hata yapar arkadaşlar. Hiç bir iş yapmazsanız hatanızda olmaz. Taşra mahallelerimizin çehresi değişiyor. Bu yılda taşra mahallelerimizde salonlar, kültür merkezi çalışmalarımız var. Her türlü fikre açığız. Biriz, beraberiz ve birlikteyiz.”dedi.

Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut da konuşmasında “ Göreve geldiğimiz 16 Aralık 2017 tarihinden itibaren ilçemiz için çalışmaya başladık. Belediyemiz ile birlikte vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmet üretmeye çalışıyoruz. Sahil projesi ve İznik Devlet Hastanesi’nde ki sorunları çözmek düşüncesi ile koordineli bir şekilde  çalışmalarımız devam ediyor. Devlet Hastanemizde Yoğun Bakım Servimiz Hizmete başladı. Genel Cerrahımız Göreve başlıyor. Hastanemizdeki sorunlar ile ilgileniyor çözülmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Sahil projesinde vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda plan değişikliğe gittik. Projedeki değişiklikler ile sahil peyzaj çalışmasını geri plana alıp, yolun ve kaldırımların bir an önce bitirilip yolun ulaşıma açılması yönünde bir çalışma başlattık. Diğer bir konuda köylerde satılan araziler ile köylülerimizin bu vakıf arazilerinin satışı ile ilgili istekler var. Bu güne kadar satılan araziler satıldı bundan sonra eğer satılması gereken köy arazisi olacaksa, bu satışı köy halkı ile bir araya gelerek, bu satışın köy halkı ile ayrıntılı istişare ederek yapılması düşüncesindeyim.” diye konuştu. İznik Belediyesi ile birlikte çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürdüklerini de dile getiren Gökbulut, birlik ve beraberlik mesajları da verdi.

Konuşmalar sonrasında basın mensupları tarafından sorulan sorulara cevap veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut bu sorularda alt yapıdan üst yapıya, yol çalışmalarından, sahil projesine, bayrak tepe projesinden, İznik Müzesine, spor salonundan, trafik konularına, tarihi eserlerde ki kazı çalışmalarından, İznik’in UNESCO da ki son durumuna kadar birçok soruyu cevaplandırarak basın mensuplarını aydınlattılar.

Toplantı sonunda basın mensupları, gerçekleşen toplantı dolayısıyla İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a teşekkür ettiler.


Kaynak: Eşref Aydın

Bu haber 1091 kez görüntülendi.

HABER FOTOĞRAFLARI

8530855iznikrehber.jpg 8530855iznikrehber2.jpg 8530855iznikrehber3.jpg 8530855iznikrehber4.jpg 8530855iznikrehber5.jpg 8530868iznikrehber.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
6674448iznikdavet.gif Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif serenay döner 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad